До питання про причини знищення книгарень

опубліковано 30 трав. 2011 р., 04:40 Степан Гринчишин

Кожна людина має своє святе, свій мікросвіт, який не відкриває іншій людині. Це святе має кожен, незалежно від рівня освіти, стану здоров’я, рівня багатства, чи рівня бідності. Це є його, Людини, духовна серцевина. Переважно свою духовну серцевину людина формує спочатку під впливом батьків, а потім, дорослішаючи, самостійно. Але є правителі, олігархи, грошові магнати, особи, котрі хочуть керувати іншими людьми. Ці особи намагаються змінити людей із своїм внутрішнім світом, тобто викинути їх духовну серцевину і замінити її стереотипами, штампами відповідей, шкалою цінностей, котра вигідна цим особам.

Переважно людина формує свої цінності доволі ретельно. Одним із джерел, яке формує, впливає на внутрішній світ людини є книга. Людина доволі акуратно підбирає книгу, тобто вона вибирає цінності, котрими хотіла би поповнити свій мікросвіт. Духовні перлини можуть сформувати переважно люди з високими моральними якостями. Ці духовні перлини, поради, думки Людина може почерпнути переважно із книг, написаних цими людьми. Оскільки формування внутрішнього світу є дуже особисте, то книга дає можливість людині на самоті поговорити, вислухати, поміркувати з тими людьми, котрих вона поважає, думками котрих дорожить і хотіла б поради від них.

Правителі, котрі хочуть і керують іншими, намагаються знищити моральні цінності Людини і насадити вигідні їм стереотипи: “Все купується і все продається”, “Головне гроші ”, “Гроші не пахнуть ”, “Ковбаса, чи колбаса не суттєво – головне, щоб вона була ”. Людьми, в яких духовні цінності відсутні керувати легко, оскільки особи, котрі мають гроші, можуть купити будь-кого з цих людей. Тому не потрібно книгарень, які дають розмаїття духовних перлин, котрі роблять з особи Людину, а потрібне одне джерело впливу на мозки мільйонів людей. Це джерело на сьогодні існує – телевізор, газети і радіо. Ці засоби масової інформації дають можливість тиснути на психіку людини, позбавляти людину потреби мислити, насаджуючи твердження вигідні правителям. Вони дають людям відповіді на питання, котрі виникають у повсякденному житті людей, але ці відповіді не відповідають інтересам Людини, а відповідають інтересам правителів. Вони намагаються каструвати мозок людини, примусити людину думати лише про хліб насушний, а не про те, хто нею керує і чи ці правителі заслуговують на право керувати людьми. Правителі насаджують думку, що людина повинна тільки працювати, а вони (правителі) мають право привласнювати собі плоди людської праці.

Отже, зменшення книгодрукування українськомовних книг, закриття книгарень не є обумовлене економічними проблемами у державі, а є результатом продуманих дій правителів.