Судилище над Тимошенко, або період кристалізації

опубліковано 19 серп. 2011 р., 05:02 Степан Гринчишин   [ оновлено 19 серп. 2011 р., 05:35 ]

Загальновідомо, що Феміда, здійснюючи судочинство, повинна мати зав`язані очі. Чомусь це не стосується української феміди. Вона все прекрасно бачить. Натомість у неї заткані вуха та відключений мозок. Вона не чує голосу громадськості та зовсім не керується здоровим глуздом. Для прикладу візьмемо маппет-шоу, яке розігрується на території Печерного суду міста Києва. Особливо цікаво зав`язався сюжет вистави після арешту лідерки БЮТ. Основним аргументом була її неповага до суду. А хто в Україні поважає наш суд? Як взагалі можна поважати того, хто не поважає себе сам? Спитайте у пересічного українця, що є для недоторканого судді найвагомішим аргументом при прийнятті рішень? Ви почуєте два слова – гроші та політична доцільність. Вбивці розгулюють на свободі – це гроші. Судять Юлю Тимошенко – це політична доцільність. 

Що до газових угод. Щойно вони були підписані, в мене, як рядового громадянина України, виникло чимало запитань. І стосовно ціни на газ, і стосовно ціни на транспортування газу територією України, а головне – чому Володимир Путін аж сяяв після підписання угоди? Я чекав на бурхливу реакцію президента Ющенка та на сміливе булькотіння тодішньої опозиції на чолі з Януковичем. Але особливої реакції не було, рівно ж як і булькотіння. Тоді я дійшов висновку, що як у влади, так і в опозиції у цих угодах є свій шкурний інтерес. І плювати на інтереси національні.

Зараз за газові угоди судять лише одну сторону, а інша виступає у якості свідків та звинувачувачів. Чому? Така політична ситуація, така політична доцільність. Закінчиться все, звичайно, великим пшиком. Усе робиться для того, щоб дати Тимошенко умовний термін і не допустити її політичну силу до парламентських виборів 2012 року, а по можливості і саму Тимошенко до майбутніх президентських виборів. В інакшому випадку судді і підсудні негайно поміняються місцями.

Стосовно арешту Юлії Володимирівни. Це надзвичайно позитивна подія для України в цілому. Нині ще діючий президент та його рідна партія свідомо загнали себе в патову ситуацію. Звільнення Тимошенко із в`язниці означатиме, що влада слабка і піддається тиску громадськості. Це серйозно вдарить по її, і так мікроскопічному, авторитету. Утримання Тимошенко під вартою – це ще гірше. Її особистий авторитет невпинно зростає, а рейтинг «Батьківщини» впевнено випереджає партію регіонів. Юля у в`язниці – це зашморг на шиї теперішньої влади, який невблаганно затягується.

Утримання екс-прем`єрки під вартою стає своєрідним періодом кристалізації. По реакції громадськості на ганебні дії влади, ми чітко починаємо бачити, хто є хто в Україні. Так,  Юля Тимошенко – далеко не ідеал. Але віддати одного із лідерів помаранчевої революції на поталу антиукраїнським силам – це свідомий злочин проти України. Це добре розуміють ієрархи Українських Церков, лідери ряду політичних організацій. Дуже прикро, що такого розуміння немає у Ющенка та Тягнибока. Віктор Андрійович не проявив жодної реакції на арешт, більше того, коли його ледь не силою притягли до суду – почав свідчити проти свого колишнього соратника. Що ж. Плата за особисту недоторканність є доволі високою. Зрештою, народжений повзати літати не стане. Не менш цікавою є позиція лідера «Свободи», мовляв, Тимошенко сама собі підписала вирок, тож нехай сама і розплачується. Це дуже достойний вчинок. Людину, яка йшла поруч із тобою і спіткнулась, потрібно кинути. Вочевидь, це по «свободівськи».

Не буду згадувати, що кожна людина має право на помилку. В тому числі Ющенко і Тягнибок. Адже завдяки їх позиції «не підтримувати жодного кандидата» на минулих президентських виборах до влади прийшов Янукович. Хоч я і не надто переконаний, що це була помилка. Судіть самі. В результаті перемоги Януковича Ющенко для себе і своєї політичної сили отримав стопроцентний імунітет від політичних переслідувань. ГО «Свобода» позбулась у західних областях України найсерйознішого конкурента – Блок Юлії Тимошенко. Переконайте мене, що не існувало змови між Ющенком, Тягнибоком і Януковичем проти Юлії Тимошенко! Раніше чи пізніше правда стане відомою. А теперішнє судилище над лідеркою БЮТ впевнено даватиме відповіді на самі складні запитання.

І на завершення. Питання про те, чи відповідають національним інтересам газові контракти – є хорошим початком. При президенті Януковичу та прем`єр-міністрі Азарову була підписана угода про перебування чорноморського флоту в Криму до 2042 року. А вона викликає значно більше запитань що до національної безпеки України. Як гадаєте, кому може світити лава підсудних та лук`янівське СІЗО у найближчу п`ятирічку?