Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Від Львова до Харкова – 24 роки. (Автор: Шпіцер Василь)

опубліковано 30 вер. 2014 р., 06:55 Степан Гринчишин   [ оновлено 18 жовт. 2014 р., 07:11 ]

Між Львовом і Харковом існує дещо спільне, але є багато, що різнить ці міста. Львів у часи короля Лева Даниловича був столицею України-Руси і Харків був столицею – Української Совєтської Республіки. І хоча деякі тупенькі голови називають Харків першою столицею України, проте це неправда: Харків став столицею на шістсот років пізніше від Львова.

 

Львів розташований на крайньому Заході України і захищає тут її кордони, а Харків – на крайньому Сході України і радше боровся проти незалежності нашої держави, прагнучи віддати її у російське ярмо. Але то було раніше. Сьогодні Харків, як і Львів, стає оплотом боротьби проти сепаратистів і російських окупантів.

 

Демонтаж пам'ятників Леніну:  

 

     

у Львові (14 вересня 1990 року)

 

 

 у Харкові (28 вересня 2014 року)

 

І у Львові, і у Харкові комуністична радянська влада спорудила пам'ятники Леніну, причому Харківський монумент був найбільший в Україні. За першої ж нагоди у Львові пам'ятник було демонтовано. Це сталося 14 вересня 1990 року. Харків'янам треба було ждати аж 24 роки, щоб переконатися в необхідності викинути статую цього злочинця на смітник історії. Але процес українізації і росту цивілізованості Харкова стає незворотнім і незабаром, я вірю, ми станемо справжніми братами. Особливо це відбудеться, коли харків'яни дозріють до того, що не будуть обирати своїми мерами "допів з гепами" та ще й адольфовичевими (росіяни закохані у Вольфовича, а харків'яни – в Адольфовича), а обиратимуть справжніх патріотів – чесних, відданих українській справі людей.

В. Шпіцер

30.09.2014, м. Львів