Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

У Меркель та Олланда тепер руки розв’язані. (Автор: Величко Лев)

опубліковано 15 лют. 2015 р., 09:17 Степан Гринчишин   [ оновлено 5 бер. 2015 р., 11:17 ]

У четвер 12 лютого вранці в Мінську завершилися нічні переговори в "нормандському форматі". Зустріч лідерів тривала більше ніж 12 годин, переговори на робочому рівні – ще довше. В результаті перемовин був підписаний текст. Під цим текстом не було підписів президента Франції Франсуа Олланда, канцлера ФРН Ангели Меркель, президента Росії Володимира Путіна і президента України Петра Порошенка. Це означає тільки одненепідписанти не ставляться серйозно до тверджень в цьому тексті. На нього будуть посилатись, якщо це буде вигідно, і не будуть виконувати, якщо – не вигідно.

 

Постає тоді питання чому ж відбулась ця зустріч?

Суспільство у Франції, Німеччині та інших країнах Європи живе сьогодні безтурботним життям. Їх не цікавить доля Росії та росіян в Росії. Вони навіть не хочуть зустрічатися з росіянами в місцях свого відпочинку. Європейці хочуть спокійно працювати, бо це є необхідність, та з приємністю проводити позаробочий час. Про Україну більшість з них чули, але малоймовірно, що багато з них чітко вкажуть на карті, де розташована Україна і яка відмінність між Україною та Росією. Пересічні європейці хочуть жити в своє задоволення. Однак європейські політичні діячі доволі чітко розуміють, що українсько-російська війна в дуже скорому часі може безпосередньо зачепити їх.

 

В якій мірі? Ця війна може безпосередньо торкнутись і європейців, тобто їх солдати будуть змушені воювати проти Росії. Вбиті солдати пробудять міщан Європи від меланхолійного сну і тоді спільнота поставить перед своїми політиками питання: «А де Ви були, що тепер вбивають наших солдат?»

 

Щоб бути готовими відповісти на це і подібні до цього питання Олланд і Меркель зробили 6 лютого візит в Москву до Путіна. Цей візит дає їм тепер право чітко відповісти: «Ми намагались вгамувати Росію. Ми пішли на деяке приниження – ми їздили в Москву до Путіна. Ми зробили все, щоб зупинити українсько-російську війну. Однак Путін став неадекватною людиною і тому ми змушені… »

Оце змушені дає їм самим або погодитись на те, щоб США надали Україні зброю і надали військових інструкторів, або Олланд і Меркель теж змушені будуть задіяти і європейські силові чинники для вгамування Росії.

 

Постає питання: «Чи розуміє головний loser Росії, що в Мінську була проведена deadline під його бажаннями?» На це питання важко відповісти. Однак його подарунок президенту Єгипту вказує, що він мабуть таки не зрозумів. 

 

P.S. 300 лет тому Петр Первый прорубил окно в Европу – сейчас Владимир закрыл ставни на окне и хочет заколотить их гвоздями.