Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

«Суперэтнос» и «Хайль Путін». (Автор:Величко Лев)

опубліковано 4 серп. 2015 р., 11:18 Степан Гринчишин   [ оновлено 1 вер. 2015 р., 11:47 ]

 

1 серпня 2015 року Юлія Латиніна, ведучий оглядач радіостанції «Эхо Москвы», в своєму виступі заявила про українську мову: «Это язык части необразованного населения

 

Не будемо дискутувати з приводу того, що росіяни це «суперэтнос». Однак варто нагадати, що з «Повісті временних літ» та з інших стародавніх письмових джерел, а також за даними археології, етнографії, топоніміки, гідроніміки, відомо, що чудське плем’я меря проживало на верхній Волзі, чудське плем’я мурома – на річці Ока, чудська весь населяла район Вологди, а мордва проживала на середній Волзі. «А на Ростовьском озере Меря, а на Клещине озере Меря же. А по Оце реце, где потече в Волгу же Мурома язык свой» (Полное собрание Русских летописей, издаваемое гос. Археографическою Комиссиею РАН – Л., 1926. – Т. 1. вып. 1. – С. 10-11). Таким чином, територія, яка стала потім етнічним ядром, де сформувався російський народ, першопочатково була землею угро-фінських (чудських) племен.

 

Відомий панславіст Іван Аксаков в листі до письменника Ф. Достоєвського писав: «Мудра річ написати заклик до русского народу, як його пишуть в інших країнах: «французи» або «британці» – «Русские!» не годиться, сама мова не терпить. А на всіх сходках щоденно по всіх просторах Росії виголошуються промови із закликом: «Православные». Ось як русскій народ визначає свою національність» (Письма И. С. Аксакова к Ф. М. Достоевскому // Известия АН СССР. Сер. лит. и языка. – 1972. – Вып. 4. – Т. 81.– С. 354-355).

 

Відносно «необразованного населения» хочеться дещо нагадати громадянці Латиніній.

 

1939 рік. Згадує дружина Олександра Довженка Солнцева Юлія: «Несколько дней позже я была потрясена происшедшим. На маленькой улице Львова какая-то толпа варшавян и жителей Львова следила за нашими военными с женами. Жены одели ночные рубашки, думая, что это платья с кружевами, и с гордостью носили их. Мы прошли, опустив головы, подойти и сказать им – не могли. Публика гоготала, шла за военными с их женами по другую сторону.»

 

1958 рік. В райцентр Львівської області повернулась з білих ведмедів пані Антоніна. Вона намагалась прописатись і була в пошуках роботи. Одного дня прийшли до неї представники батьківського комітету російськомовної школи і попросили, щоб вона викладала в школі «Домоводство». Пані Антоніна була не проти, однак вона висловила застереження, що її ще не прописали та й вона не знає російськомовних термінів по цьому предмету. Представники заявили, що питання прописки вони вирішать. Викладати вона може українською мовою. Шкільної програми вона може не дотримуватись, але повинна навчити школярок все, що має знати дівчина – як митись, як одягатись, як використовувати помаду, як варити, як накривати стіл і багато чого іншого.

 

Сьогодення. Львів. Переважна більшість дітей і внуків других совєтів не адоптувались до суспільної культури міста. Дехто виїхав, а більша частина – спились або стали наркоманами.

 

Тому порада громадянці Латиніній: «Чья бы корова мычала а твоя б молчала».

 

Ще одна «істина» від Латиніної: « ..пусть простят меня мои украинские друзья, (украинский) не так культурно развитый язык как язык русский, (і він) должен был завоевывать свое место под солнцем, в том числе и за счет тех людей, которые всегда говорили на русском языке и считали, что это их родной язык и что это язык, на котором они официально могут общаться.»

 

Відносно «культурно развитого языка», який частково сформувався 4-5 століть тому назад на основі українського, болгарського, татарського, німецького, французького і т. д., важко щось стверджувати. Тому нехай громадянка Латиніна скаже з яких мов взяті слова у реченні: "Франт идет из цирка в театр по бульвару в галошах и с зонтиком". Для полегшення завдання надаємо його переклад на «культурно развитой язык» «"Хорошилище грядет из ристалища на позорище по гульбищу в мокроступах и с растопыркой".»

 

Громадянці Латиніній бажано згадати приказку «в чужом глазу сучок видит, а в своём бревна не замечает».

 

Згідно повідомлення міністра охорони здоров’я Вероніки Скворцової в Росії у 70% померлих віком 30 – 45 років виявляється алкоголь в крові. Опитування населення стверджує, що понад 40% уберменшів заявляють, що туалет і душ в квартирі необов’язково, «можна к ветру сходить и за сарай».

 

Вот и в воскресенье, в День ВДВ, бывшие десантники в этом цветущем возрасте нажрались водки как свиньи, барахтались в фонтанах и рыгали на детских площадках! Вот такая традиция, мля.

 

Оскільки і Латиніна вважає, що росіяни уберменші, то залишається їй порадити, щоб вона використовувала вітання «Хайль Путін».