Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Поява Савченко в Києві не вигідна багатьом. (Автор: Драч Іван)

опубліковано 17 квіт. 2016 р., 09:38 Степан Гринчишин   [ оновлено 5 трав. 2016 р., 11:06 ]

 

 

- Іване Федоровичу, щодня градус кипіння на Донбасі підвищується. Це, на ваш погляд, тактика росіян – тримати нас у постійній напрузі – чи просто "весняне загострення"?

- Я думаю, що все разом. Це ж ясно, що Росія тепер постійно буде тримати нас у напрузі – піднімаючи градус або ж опускаючи. Тому конфлікт буде то чадіти, то тліти, то знову розгорятися. Залежно від ситуації – як це буде вигідно тому с...чому синові Путіну. Тож протистояння триватиме й надалі. Ми приречені на це все... Найжахливіше, що в нас щодня – вбиті, щодня – поранені. Хто з нас думав, що ми доживемо до такого часу! (Зітхає).

 

- Під час візиту до США Порошенко знову заявив про необхідність введення спеціальної поліцейської місії ОБСЄ. Наскільки це реально, на ваш погляд?

- Я не дуже в це вірю. Сама ж ОБСЄ не хоче того всього. Навіщо воно їм здалося? Вони хочуть тихенько собі працювати: не піддаватись особливому ризику, а далі ходити з блокнотиками й щось там собі записувати. Увечері ж пити віскі та готувати нові блокнотики на завтрашній день. Отакі – от хлопці! Врахуйте, що в цій місії ОБСЄ багато росіян. Оце – страшно. I їх уже ловили на передачі даних... А ще ж там є чехи, серби та інші "православні брати". Тому надіятись, що ситуацію вирішить поява поліційної місії ОБСЄ, навряд чи варто. Надія має бути на єдине – свою армію та її зброю. Тому треба зміцнювати нашу обороноздатність i бути готовими до будь-якого розвитку подій. Росіяни ж визнають тільки силу. I проти цих страшних бандитів слід використовувати весь арсенал – від спритності до хитрості. Оце ми повинні задіювати... Саме від кількості російських трупів залежатиме подальша ситуація. Чим більше їх буде, тим менш нахабно поводитиметься Москва. Ви ж самі розумієте.

 

- Уже й Генсек ООН заявив, що Надія Савченко має бути звільнена. Та чи дослухається до цього Москва, як ви думаєте?

- Я думаю, що росіяни, поки не витиснуть усіх дивідендів із цієї ситуації з Савченко, її не випустять. Якраз тепер, на мій погляд, у Кремлі зважують: що краще – відпустити Надію в Україну, щоб вона наробила переполоху тут, у нашому політичному анклаві, чи навпаки – довести її до якогось конечного стану. Саме це, на мою думку, вони нині й вирішують... Знаєте, поява Савченко в Києві не вигідна багатьом. Вона ж жінка навіжена (в хорошому розумінні цього слова) та може все, що хочеш, зробити. От запропонує: "Давайте прискоримо вибори президента", – i висуне свою кандидатуру. Ви думаєте народ її не підтримає? Підтримає! Звичайно, це все не вигідно ні Порошенкові, ні Юлі. Я так думаю... Тому, мабуть, питання з її поверненням i затягується. Принаймні не без цього.

 

- Серед п'яти глобальних стратегічних викликів США шеф Пентагону Ештон Картер, крім міжнародного тероризму, назвав – Росію. Військові реальніше оцінюють ситуацію, ніж політики?

- Ну, я думаю, що так. Військові справді краще знають реальний стан справ, ніж політики. Останні завжди бавляться, вибираючи, що вигідно їм, що вигідно їхньому клану, що вигідно їхній партії. Тобто, політики в той чи інший спосіб пристосовуються до ситуації. I це ми бачимо на прикладі "кульгавої качки" (так у США називають президента, термін якого добігає кінця). Обама хоче залишитись у пам'яті всіх як "голуб миру". Бачте, він он i на Кубу поїхав... Нинішній глава Білого дому не хоче доводити справу до будь-якого загострення відносин із Москвою. Хоча американці мали б бути набагато рішучіші й бодай надати нам зброю – аби можна було різкіше зупиняти агресію росіян.

 

- А як нам зупинити корупцію, яка, мов іржа, роз'їдає човен під назвою "Україна"?

- Це тривалий процес, i тут справа не терпить поспіху. Вважаю, що не треба безконечно створювати нові організації, які мають боротися з корупцією. I половини тих, що є, достатньо! Аби тільки були бажання та політична воля викорінювати хабарництво. А їх, виходить, немає. На відміну, скажімо, від наших сусідів – румунів, де керівника тамтешнього антикорупційного бюро Лауру Ковесi бояться i міністри, i депутати. (Усміхається). Ми ж i далі стикаємося з хабарами на кожному кроці. Від медицини до... всіх сфер життя!

 

- Щоб не завершувати на невеселій ноті: весна, що вступила у свої права, принесла вам відчуття радості, полегшення (бодай морального) та позитиву?

- Так, весна вже йде, i не хочеться сумувати. Ось сьогодні пішов наточив собі березового соку. Я ж живу на хуторі в Кончі-Озерній, i в мене тут на ділянці такий собі березнячок. Кожного року в цю пору чіпляю до дерева якусь плящину й трошки беру собі соку. Отак вип'єш його зранку – i по тілу розходиться весняна енергія. Правда, сік сьогодні був дуже холодним, тож тепер у мене розболілось горло. Чуєте, як хриплю? (Сміється).

 

Богдан БОНДАРЕНКО, газета "Експрес" Читайте більше тут: http://expres.ua/main/2016/04/16/182856-ivan-drach-poyava-savchenko-kyyevi-ne-vygidna-bagatom