Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Ми дозволяємо вам вмирати і ставати каліками, а Ми маємо право… (Автор: Величко Лев)

опубліковано 15 лип. 2015 р., 08:57 Степан Гринчишин   [ оновлено 18 серп. 2015 р., 23:16 ]

Мукачево. Стрілянина. Які причини?

 

Минулого року, коли Російська імперія організувала військову агресію проти України, а збройні сили України, у великій кількості, виявились неукраїнськими, то добровольчі батальйони стали першими до бою.

 

Пам’ятаємо, що постачання добровольчих батальйонів одягом, їжею, водою, бронежилетами, приладами нічного бачення, транспортними засобами та іншими речами лягло на плечі волонтерів. Урядовці забезпечували добровольців лише автоматами, патронами та іншою раритетною зброєю. Вони твердили, що по закону вони не мають право постачати добровольців. Хоча про який закон може бути мова, якщо добровольці втрачали своє життя, ставали каліками на фронті. Однак урядовцям було вигідно, щоб добровольці воювали, гинули і не вникали в державні справи.

 

Урядовці в дуже швидкому темпі організували контрабандні потоки в зоні АТО. Неодноразово засоби масової інформації розповідали про потік продуктів харчування, вугілля, нафтопродуктів, ширпотребу через блокпости. Везли фурами, везли поїздами. А згодом ЗМІ оприлюднили інформацію, що ця контрабанда приносить шалені прибутки для урядовців. Вони, в цьому випадку, не згадували про закон і про те, що забезпечують ворога необхідним. Що завдяки контрабанді кількість вбитих і скалічених серед бійців ЗСУ та добровольців зростає.

 

Оскільки забезпечення необхідним добровольців було обмеженим в силу незначних фінансових можливостей волонтерів, то перед командним складом добровольчих батальйонів постало питання самостійного вирішення проблем: забезпечення продуктами харчування, одягом, похорони побратимів, фінансова допомога родичам загиблих, допомога побратимам, які зазнали каліцтв, з метою здійснення необхідного протезування і т.д. Одним словом необхідні були гроші, гроші, гроші. А хлопці бачать – вони воюють, гинуть, зазнають поранень, а урядовці на контрабанді гребуть гривні та зелені. Отже, якщо так чинять урядовці, то чому і ми не маємо право віджати, конфіскувати і т.п. Але що дозволено урядовцям те не дозволено іншим, тобто добровольцям дозволяється воювати та умирати, а урядовцям наживатись на чужій крові. Тому мають проблеми з урядовцями добровольчі батальйони «Торнадо», «Айдар» та інші. 

 

«Правий сектор» теж стояв і стоїть перед фінансовими проблемами. Маючи інформацію про контрабанду у дуже великих масштабах в Закарпатті вони звернули погляд туди. Наприклад 18.04.2013 Джерело: Експрес повідомляло про існування тунелю з елітного району Ужгорода, де проживають бувші та теперішні працівники СБУ, до Словаччини. Довжина тунелю 700 метрів і його внутрішній діаметр 90 сантиметрів. Щоб прорити цей тунель необхідно було вивезти понад 800 м3 землі. Бетонні роботи вимагали, щонайменше 350 м3 бетону. Все це за якихось 100 метрів від державного кордону. Ні СБУ, ні міліція, ні прикордонники не «бачили» і не «чули» про будівництво та функціювання цього тунелю. Однак ніхто їх не звинувачує у професійній непридатності, а про кримінальне провадження проти них і мови немає.

 

Отже, намагання вирішити проблеми, які стоять перед керівництвом добровольчого батальйону привело «Правий сектор» на Закарпаття. А далі читачі все знають.

 

Хто винуватий? Урядовці! Вони повинні забезпечувати воїнів всім необхідним. Ресурси є – тільки менше треба красти і почати будувати Україну, а не собі палаци.

 

P.S. Недавно син урядовця купив собі квартиру в Києві вартістю понад мільйон гривень, а в той час доброволець просить гроші на придбання протеза.