Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Країна, зґвалтована мафією, корупцією і бюрократією. (Автор: Боровик Саша)

опубліковано 3 бер. 2017 р., 08:43 Степан Гринчишин   [ оновлено 8 квіт. 2017 р., 07:54 ]

В Українському FB пройшла хвиля висловлювань лідерів громадської думки, які висловили свою позицію про імміграцію. Я спочатку не хотів нічого писати. Але потім мені здалося, що багато тих, хто пише, не розуміють Захід і чому люди їдуть.

 

Я більшу частину свого життя прожив за кордоном, а минулий рік – в Україні. Це дає мені певне право висловити свою думку.

 

На Заході зовсім інші правила гри. Тут у всіх рівні можливості, можна впасти і почати все з початку. Тут система працює на тебе, а не проти тебе. Тут є вибір юрисдикції і ти захищений з усіх боків правовою державою. Тут концентрація капіталу, ідей та розумних людей. Тут чесна конкуренція, яка змушує тебе рухатися і постійно знаходити в собі краще. Тут люди довіряють один одному. Тут приємно, зручно, вільно і цікаво жити.

 

Україна сьогодні – це заїжджена і зґвалтована мафією, корупцією, бюрократією, а тепер і війною, країна. В Україні атмосфера недовіри серед людей. Досягти успіху в Україні в таких умовах практично неможливо. Для цього немає ні економічних, ні правових умов, і ті хто процвітають – або повинні грати в гру, навіть якщо частково; або знайшли спосіб обійти систему, працюючи поза системою і суспільством.

 

Люди їдуть з України в надії потрапити в середовище, де у них є чесний шанс. Якщо не у них самих, то хоча б у їхніх дітей. Для багатьох це жест відчаю; а для багатьох – прагматичний розрахунок. Чим раніше вони це зроблять, тим меншим на них буде відбиток хворого суспільства, менше поганих звичок і тим вищим їхній шанс досягти успіху на Заході.

 

У контексті безвізового режиму, на Заході дуже бояться величезної хвилі імміграції з України. Безвізовий режим передбачає процес його заморожування, якщо масова імміграція буде. А вона буде, якщо Українці не побудують собі систему в якій будуть умови для нормального життя. Для всіх 40+ мільйонів, а не для обраних, як це є сьогодні.