Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Інший погляд на подію зі закриттями телеканалів. (Автор: Колодій Микола)

опубліковано 22 лют. 2021 р., 08:34 Степан Гринчишин   [ оновлено 8 квіт. 2021 р., 04:45 ]

 

Минулого тижня були позбавлені права мовлення в Україні телеканали «ZIK», «NewsOne» і «112 Україна». Ці канали були підконтрольні Віктору Медведчуку, куму Путіна. Майже всі українські ЗМІ стверджують, що це були основні джерела формування «русского мира» в Україні. Одночасно були накладені санкції на майно, яким володіють Віктор Медведчук і Оксана Марченко та Тарас Козак і Наталія Лавренюк. З боку російського керівництва пролунали заяви в яких вони засуджували ці дії, вчинені РНБО України. Так, все це правда.

 

Однак існує інший погляд на ці події. Під час президенства В. Путіна Віктор Медведчук і Тарас Козак отримали дуже суттєве покращення своїх статків. Підкреслюю, це завдяки діям В. Путіна вони отримали доступ до російських ресурсів, частина з яких стала їх власністю. Наприклад, нафтопереробний завод в Ростовській області, право видобувати нафту в Росії, купувати вугілля в ОРДЛО та продавати його Україні, та інші можливості збагачення.

 

На мою думку, В Путін очікував, що дуже значна частина грошових надходжень будуть скеровані на швидке повернення України під російське крило. Йому вже сьогодні потрібний цей результат, оскільки його популярність в Росії знижується, успіхів економічного характеру в Росії не має, ізоляція від цивілізованого світу посилюється. Ох, як потрібна підконтрольна Україна! Однак, дії В. Медведчука не досягнули мети – «швидкого повернення України в російське ярмо». Можливо його інформаційні тези не достатньо добре висвітлювали телеканали, або В. Медведчук, на думку В. Путіна, вирішив значну частину грошей скерувати на свій добробут, забувши «Раньше думай о Родине, а потом…». Тому можна вважати, що зміщення В. Медведчука з головного підкорювача України, не дуже засмутило російське керівництво. Очевидно, що воно вже знайшло кандидатуру на цю роль і ця людина напевне має вищий статус в політичній ієрархії України. Можливо прийде група «вагнерівців».