Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Чи вчить нас наша історія? (Автор: Виханський Богдан)

опубліковано 29 січ. 2017 р., 04:45 Степан Гринчишин   [ оновлено 21 лют. 2017 р., 10:24 ]
 

 

"Слово Просвіти", ч.2. 2017 р.

 

...Євген Маланюк: “Були величезні склади зброї, був багатий людський матеріал, була територія. Але ми програли Визвольну війну. Ми її майже не “грали” – ми не хотіли воювати. Бог дав нам єдину на землі країну: немає на світі такого ще підсоння, таких краєвидів, такої щедрості ґрунту, такого здоров’я роси... Але ми не захистили цієї країни, бо ми її майже не захищали. Не можна жити на дурничку, не можна довго існувати в “кредит”. Не можна існувати історично, тобто посідати землю, не виконуючи обов’язків, що їх земля покладає на насельників її.

 

Грушевський залишив 10 томів біблій, де оспівував улюблені народні маси і пропагував ненависть до рідної влади (в час Визвольних Змагань мріяв лише про федерацію з Росією, а коли від послів на Брестську мирову конференцію дізнався, що Україну німці і австріяки визнали незалежноюрозплакався, бо не здійснилися його бажання – Б. В.).

 

Драгоманов підвів під те все “ідеологію”, а Винниченко скеровував енергію на статеві проблеми (був прихильником нудизмуБ. В.). Навіть ранній Петлюра був проти власного війська. Але ніхто з того покоління не розповів “масам”, що таке Москва... за винятком одного Донцова.

 

- Ми програли Визвольну Війну. Підкреслюю – “ми”, хорунжі і поручики 1918-1919 рр. Бо ми мусіли “пазурами і зубами” робити те все, що війна вимагала. Але ми, бачачи, хто були ті міністри і ідеологи, відчуваючи трупний сморід драгоманівщини, ми – з морального ледарства нашого – ми воліли в них вдивлятися як у справжніх людей і виконувати їх отруєні рабством накази.

 

Навіть Великий Василь Тютюнник винен (Є. Маланюк був його ад’ютантомБ. В.), як винен і Юрко (теж ТютюнникБ. В.). Винен і страшно Павло Скоропадський. Винен мазепинською запізнілістю своєю – Симон Петлюра, винна вся генерація, і винні в ній саме найкращі.

 

Чому про це згадуємо? Нащо це самобичування? Для того, що без усвідомлення всього цього – немає майбутнього”.

 

Чи не так, панове, і сьогодні?!..