Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Бундестаг ФРН має вибачитись перед львів’янами за злочини нацистів, – з віче у Львові

опубліковано 8 трав. 2013 р., 12:19 Степан Гринчишин   [ оновлено 15 трав. 2013 р., 12:51 ]

Європарламент та бундестаг ФРН повинні визнати злодіяння німецьких окупантів у Львові під час Другої світової злочинами проти людства, а також вибачитись перед львів’янами за їх вчинення.

Такі вимоги висунули у листі Федеральному канцлеру ФРН Ангелі Меркель та Голові Європейського парламенту Мартіну Шульцу учасники скорботного віче, яке відбулося сьогодні, 8 травня, у Львові біля Цитаделі.

Також у листі, який був зачитаний на віче, зазначаються вимоги до німецького уряду передати львівському Центру національного відродження копії усіх наявних у німецьких архівах документів, що стосуються концтабору Stalag 328, який діяв у Львові під час війни, і забезпечити фінансову підтримку будівництва меморіального комплексу «Цитадель».

Голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко поділився спогадами про страшні події воєнних часів, очевидцем яких він був. «Чому світова спільнота не говорить сьогодні про те, що Stalag 328 у Львові – один із таборів, у якому загинуло близько 144 тис. військовополонених? Але сьогодні ми вшановуємо їх пам’ять дуже скромно», – зазначив він.

Організатори заходу наголошують, що 8 травня – поминальний день. Тому саме сьогодні всі небайдужі зібралися віддати шану загиблим на місці колишнього табору для військовополонених, де від рук німецьких окупантів полягло понад 140 тис. людей. Активісти тримали в руках плакати з написами «Україна пам’ятає злочини німецьких нацистів», «День скорботи, а не День победы», а також прапори України та УПА з траурними стрічками.

Керівник Львівського обласного відділення Центру національного відродження ім. С. Бандери Микола Пшеволоцький зазначає: «Перш за все, сьогоднішнє віче – громадська ініціатива. Ми зібралися віддати належне тим 144 тисячам невинно убієнних і знищених тут. Також, звичайно, хотілося б привернути увагу світової громадськості до цих подій».

Пом’янути загиблих прийшов і політичний діяч, син Романа Шухевича Герой України Юрій Шухевич. «Не має значення, чи це були жертви блокади в Ленінграді, чи жертви американських бомб у Хіросімі й Нагасакі. Вони всі загинули під час війни. Ми сьогодні вшановуємо пам’ять усіх загиблих», – наголосив він.

Крім того, організатори віче звернулися до депутатського корпусу Львівської міської ради встановити біля пам’ятного Хреста поблизу Цитаделі табличку з іменами загиблих у концтаборі.

«Ми повинні пам’ятати злочини німецького нацизму. Під час війни загинули мільйони людей по всьому світі. Нам потрібно також підтримати ідею, щоб тут був створений меморіальний комплекс пам’яті людей, невинно убієнних у Другій світовій війні», – говорить суспільний діяч, професор Лев Величко.

Насамкінець заходу відбувся поминальний молебень.

Джерело: «ЗІК»http://zik.ua/ua/news/2013/05/08/407663