Рубрики‎ > ‎Наука‎ > ‎

Славне покоління з Гірського (автор: Кахнич Іван)

опубліковано 26 квіт. 2013 р., 11:44 Степан Гринчишин

Гузик (Гринців) Надія Миколаївна Кандидат математичних наук. Науковий співробітник кафедри диференціальних рівнянь ЛДУ, автор понад 40-ка наукових праць.

 

 

 

Народилась 1 січня 1984 року у звичайній сільській сім’ї Миколи та Ольги Гринців у селі Гірське Миколаївського району Львівської області. У 1990 році пішла у перший клас місцевої школи. Під час навчання у школі нічим особливим серед своїх однолітків не відрізнялася. Із шкільних предметів особливо легко їй давалась математика. Зауваживши це, учителька математики Левицька Марія Степанівна порадила Надії поступати у Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Таким чином, після закінчення восьмого класу у 1998 році за результатами вступних іспитів з математики та фізики її зарахували ученицею ліцею у клас з фізико-математичним профілем. Перші місяці навчання в ліцеї далися нелегко, адже рівень викладання там значно відрізнявся від шкільного. Крім того, у той час як у школі Надія вивчала німецьку мову, у ліцеї довелось розпочати вивчення англійської. Та через декілька місяців усі ці тимчасові труднощі було подолано.

 

У 2000 році після успішного закінчення ліцею за результатами тестування з математики Надія стає студентом першого курсу механіко-математичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Математика». У 2005 році з відзнакою закінчила навчання в університеті, де здобула кваліфікацію магістр математики (викладач).

 

Ще під час навчання у школі Надія захоплювалась вокальним співом. У складі шкільного ансамблю вона часто виступала на шкільних концертах та у місцевому  клубі, неодноразово приймала участь у конкурсах художньої самодіяльності районного та обласного рівнів, де займали призові місця. Саме тому, у період навчання в університеті стала приймати активну участь у студентському ансамблі пісні і танцю «Черемош», що виступав не лише у місті Лева, але й за його межами. Особливо їй запам’ятався виступ ансамблю на відкритті пам’ятника королю Данилу на площі Галицькій у місті Львові.

 

1 листопада 2005 року після вступних випробувань з математики, філософії та англійської мови Надію зараховують на навчання в аспірантуру на кафедру диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Іванчова Миколи Івановича на третьому році навчання в аспірантурі, достроково, 8 травня 2008 року вона захистила кандидатську дисертацію на тему: «Обернені задачі для параболічних рівнянь з виродженням в областях з вільними межами». Навчаючись в аспірантурі Надія за сумісництвом працювала асистентом кафедри диференціальних рівнянь університету. Після захисту дисертації так і залишилась працювати на кафедрі в якості наукового співробітника, де і працює по сьогоднішній день.

 

Перша її наукова стаття була опублікована у «Віснику Львівського університету. Серія механіко-математична» у 2005 році, коли Надія ще була студентом п’ятого курсу університету. На час захисту дисертації у неї було одинадцять наукових праць, серед яких сім у наукових журналах та збірниках наукових праць, чотири у матеріалах конференцій. ЇЇ результати доповідались і обговорювались на засіданнях Львівського міського семінару з диференціальних рівнянь, засіданнях наукового семінару з обернених задач у Львівському національному університеті імені Івана Франка, міжнародних конференціях імені академіка М. Кравчука (м. Київ), міжнародній конференції з диференціальних рівнянь., присвяченій 100-річниці Я.Б. Лопатинського (м. Львів), міжнародній конференції «Диференціальні рівнянь та їх застосування» (м. Чернівці), міжнародній математичній конференції ім. В.Я. Скоробогатька (м. Дрогобич), міжнародній конференції КРОМШ (м. Сімферополь), міжнародній науковій конференції “X Білоруська математична конференція” (м. Мінськ, Білорусь), міжнародній конференції “Mathematics information technologies: researchandequcation” (м. Кишинів, Молдова) та багатьох інших. За неабиякі досягнення у науці 2008 році Надію Гузик (Гринців) нагороджено премією Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради «Кращий молодий науковець 2008 року». У 2012 році за співавторства Надії побачила світ книга «Збірник задач з рівнянь у частинних похідних», яка рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів математичних спеціальностей. На сьогодні Надія Гузик (Гринців) є автором понад 40 наукових публікацій у вітчизняних та закордонних виданнях.