Едмонтонський фестиваль Спадщина. Частина ІІ.(Автор: Кондрат Василь)

опубліковано 16 вер. 2019 р., 10:22 Степан Гринчишин   [ оновлено 28 лют. 2020 р., 08:28 ]

Як українці представили свою культуру і як це представлення виглядало на фоні представлень культур інших народів? Український павільйон включав два намети – «Українська кухня» і «Українське мистецтво і культура». Поряд була сцена з характерним українським панно на задньому плані. Перед сценою – лавки (як правило, перед іншими сценами лавок не було). Перед наметом «Українська кухня» ‑ меню страв у гарному оформленні. Коло сцени – програма виступів. Все – зручно для відвідувачів. Треба сказати, що український павільйон вирізнявся доброю організацією і, я б сказав, особливою цивілізованістю. Подальші фото проілюструють це.

 

Український павільйон. Сцена праворуч від наметів

 

 

На кухні багато роботи

 

Дівчатам подобаються українські вареники

 

 

Знайомляться з меню

 

Зразу ж можна купити вишивані сорочки чи блузки


 

Так одягалися в Україні

 

Такі прикраси любили (і певно люблять) українські жінки

 

 Писанки

 


 Хліб – святиня хліборобів

 

 Бабця знайомить внучку з роботою ткацького верстата

 

Цікаво!

Не тільки для огляду, а й для продажу

 

Прийшли послухати українську музику

 

 Музиканти зблизька

 

Вона – саме натхнення!

 

На гастролі приїхала Оксана Муха!

 

Музична програма насичена!

 

 

Виступає Олег Лихач. Прекрасний виступ!

 

 

 

Українські танцювальні мелодії. Не всидиш!

 

 

Канада – багатокультурна країна. Так вона творилася. Тут поряд можна побачити Українську греко-католицьку чи православну церкву, Вірменську церкву, церкву Перших Людей (індіанську), Російську греко-католицьку церкву, католицький костел... На вулиці можна зустріти людей з різним кольором шкіри, по різному одягнених. Державних мови дві: англійська і французька. Реально в більшості провінцій державна мова англійська, в кількох – французька. Хоча маркування товарів, наприклад, обома мовами. Немає міжнаціональної ворожнечі. Але хоча б одну державну мову знати обовязково. Історію Канади теж. Без цього не станеш громадянином країни. Як їм удалося створити таку країну? Успішну країну. Думаю, основною передумовою цього була відсутність агресивних і пакістливих сусідів. З однієї сторони Канади – США (такі ж як і вони), з трьох – океани. Саме таке оточення дозволило їм розвиватися природним чином. Від наявності різних банд до успішної держави, у якій панують закон і порядок. Звичайно, у англосаксів чи французів, які мали основний вплив у країні, були традиції державотворення і державного управління.

 

Як Україні стати такою ж успішною країною? Оточеною агресивними сусідами, з вимордованою елітою, забутими навиками державотворення і державного управління. З величезним впливом на внутрішнє життя напівфашистського сусіда з ментальністю нациста.

 

Так виглядає, що першим найголовнішим кроком українців повинен бути відрив від цього пажерливого сусіда, цієї імперії зла, мета якої – завоювання і грабунок, знищення інших народів. Потрібно перетяти їм канали зомбування українців – телебачення, інтернет, радіо, преса, література. Перетяти всі можливі впливи на українців. Українці мусять навчитися думати і дбати про свій інтерес. Тим більше, що ця імперія не тільки не вічна, а й така, що пережила себе. Вона виглядає анахронізмом. Більше ста років вона розпадається – 1917 рік – перший етап розпаду, 1991 – другий етап розпаду. І ця імперія не хоче змінюватися, модернізуватися. Цим вона підписала собі вирок.

 

Однак, якщо Україна залишиться під її впливом (це трошки продовжить життя імперії), розвал імперії приведе і до великих потрясінь в Україні, до великих втрат, до великих нещасть. Тому Україні потрібно чим скорше виходити з-під впливу імперії зла. Всі громадяни це повинні зрозуміти. І відходити від імперії зла навіть з якимись початковими проблемами. Бо завалившись, імперія роздавить і нас.

 

Українці надзвичайно толерантний народ, який вміє зживатися з іншими народами і поважати їх. Тому українці можуть побудувати успішну і ефективну державу, у якій не буде міжнаціональних проблем. З високим рівнем життя громадян і високим рівнем безпеки.