Вони приїхали вбивати – 1

опубліковано 10 лист. 2012 р., 11:52 Степан Гринчишин   [ оновлено 12 лист. 2012 р., 11:28 ]

Шановному читачеві пропонуються документи, які вказують, що показником заслуг, перед російськими окупантами на Західній Україні, була позитивна відповідь на питання: «Сколько людей вы убили?».

 

Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади. Книга І.

Документ №160

 

7 февраля 1946 р.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА СТАРШЕГО АГРОНОМА РАДЕХОВСКОГО ЗЕМЕЛЬНОГО ОТДЕЛА ТОВ. ИВАНЧЕНКО НИКОЛАЯ ВАСИЛЬЕВИЧА

 

Тов. Иванченко Н. В. родился в 1918 г., происходит из крестьян, б/партийный, украинец, образование среднее. С 1944 г. работает старшим агрономом земельного отдела Радеховского района. Тов. Иванченко к своей работе относится добросовестно, уделяя много внимания земельным комиссиям сел, а также земельным вопросам для крестьян, пользуясь большим авторитетом. Помимо своей основной работы тов. Иванченко Н. В. выполняет поручения районного комитета партии как уполномоченный по селу Мукани. Проводя работу в селе Мукани по обеспечению выполнения заданий партии и правительства сумел показать себя достойным и честным беспартийным большевиком в борьбе с оуновским подпольем и бандитами. В селе Мукани тов. Иванченко 14 мая 1945 г. убил заместителя командира районной боевки и ранил руководителя этой боевки бандита Никона Петра и доставил его в органы НКВД. Все это происходило в сложной напряженной обстановке борьбы с бандитизмом.

 

Тов. Иванченко как ранее, а также и в настоящем является уполномоченным по селу Мукани, с такой же энергией проводит работу по ликвидации банд и Оуновского подполья. Предан партии Ленина-Сталина и социалистической Родине.

 

Секретарь Радеховского РК КП(б)У Канивец

 

Ручкою зверху дописано: «Медалью «За отвагу».

Державний архів Львівської області. Ф. З п, оп. 1, спр. 559, арк. 159.

 

Документ №161

7 березня 1946 р.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА НА ЗАВІДУЮЧОГО РАЙОЩАДКАСОЮ ТОВ. БИКОВСЬКОГО М. П.

Тов. Биковський М. П., 1910 року народження, руський, освіта нижча, член ВКП(б) з 1939 року, в Жовківському районі працює з вересня 1944 року, до виконання службових обов'язків відноситься сумлінно, фінансові плани по райощадкасі систематично виконує, за що неодноразово одержував преміяльні вознагородження від обласного управління ощадкас.

 

Тов Биковський приймає також активну участь в громадській роботі, як уповноважений райкому КП(б)У в селах району проводить масово-політичну роботу серед селян, під час виборів до Верховної Ради СРСР тов. Биковський був секретарем дільничної виборчої комісії в с. Мокротин, де домігся позитивних наслідків голосування за кандидатів до Верховної Ради СРСР.

 

Також тов. Биковський приймає активну участь в боротьбі проти залишків українсько-німецьких націоналістів. Під час нападу бандбоївки на радянсько-партійний актив в серпні 1945 року в с. Мокротин тов. Биковський, переслідуючи тікаючого бандита, забив його з гвинтівки.

 

РК КП(б)У просить представити тов. Биковського М. П. до урядової нагороди, як активного учасника боротьби з українсько-німецькими націоналістами.

 

Секретар Жовківського РКП(б)У                                                                    Ф. Кірста

 

Ручкою зверху дописано: «Медалью «За отвагу».

Державний архів Львівської області. Ф. Зп, оп. І, спр. 559, арк. 147.

 

Документ №162

7 березня 1946 р.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА НА ДИРЕКТОРА РАЙХАРЧПРОМКОМБІНАТУ

ТОВ. БЛАГОВІСНОГО І. В.

 

Тов. Благовісний Іван Васильович 1912 року народження, українець, член ВКП(б) з 1932 р., освіта нижча. У Жовківському районі тов. Благовісний працює з вересня 1944 р., на роботі організаційні здібності проявляє недостатньо, що правда пояснюється це низьким рівнем його загальної і політичної освіти. У громадській роботі тов. Благовісний приймає активну участь, також активно веде боротьбу з рештками українсько-німецьких націоналістів. Під час перебування тов. Благовісного уповноваженим РК КП(б)У у с. Добросин за його ініціативи і особистої участі викрито і ліквідовано бандбоївку в кількості 5 чол. на чолі з сотенним Брухом. Під час підготовки і проведення виборів до Верховної Ради СРСР тов. Благовісний працював по с. Мокротин як довірена особа, де проводив добре агітаційну роботу серед виборців і домігся позитивних наслідків голосування за кандидата до Верховної Ради СРСР.

 

РК КП(б)У просить представити тов. Благовісного І. В. до урядової нагороди як активного учасника боротьби з українсько-німецькими націоналістами.

 

Секретар Жовківського РК КП(б)У    Ф. Кірста

 

Ручкою зверху дописано: «Медалью «За боевые заслуги».

Державний архів Львівської області. Ф. З п, оп. 1. спр. 559, арк. 114.