Учасники збройного підпілля ОУН-УПА з с. Верхнє Cиньовидне Сколівського району Львівської області, які загинули у боротьбі за незалежність України

опубліковано 14 лист. 2012 р., 12:05 Степан Гринчишин   [ оновлено 21 лист. 2012 р., 12:56 ]

Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади.

Книга І. Документ №243

 

1. Барабаш Тарас Григорович, народився 1924 р., в УПА з 1944 р., псевдо Орел, районний провідник Дрогобицького району, загинув у с. Орів 22 травня 1951 р.

2. Борис Іван Миколайович, народився 1919 р., агроном, воїн УПА з 1944 р., псевдо Високий, загинув у 1948 р.
 
3.      Борис Марія, народилася 1924 р., зв'язкова УПА з 1944 р., загинула в лісах біля Верхнього Синьовидного.
 
4.      Борщ Теодор Гнатович, воїн УПА з 1945 р., псевдо Рибак, загинув 7 лютого 1948 р. в лісі біля Верхнього Синьовидного.

5.      Будз Гнат Миколайович, воїн УПА з 1945 р., псевдо Сват, загинув у 1946 р.

6. Будз Теодор Степанович, народився 1924 р., студент, в УПА з 1944 р., референт СБ Стрийського проводу, псевдо Юрчик, загинув 4 квітня 1949 р.

7. Булок Омелян Михайлович, лісничий, в УПА з 1944 р., псевдо Шугай, сотенний сотні «Бойки», загинув у 1947 р.

8. Вітрук Степанія, студентка, воїн УПА з 1944 р., псевдо Мирослава, загинула 8 лютого 1947 р. в лісі біля Верхнього Синьовидного.
 
9. Воркевич Теодор, народився 1919 р., робітник, в УПА з 1944 р., псевдо Гуцулик, Змагун, референт СБ, загинув весною 1946 р. в околицях с. Стинави.
 
10. Головка Марія (Космина), народилася 1918 р., зв'язкова УПА, закатована майором Бєлоусовим – начальником Сколівського НКВД.
 
11. Головка Богдан Михайлович, народився 1922 р., воїн УПА з 1944 р., псевдо Палій, загинув.
 
12. Головка Микола, народився 1919 р., псевдо Діброва, станичний, загинув у 1948 р.
 
13. Диміцька Юлія Михайлівна, народилася 1912 р., зв'язкова УПА з 1945 р., загинула в лісах біля Верхнього Синьовидного.
 
14. Гриб Гнат Михайлович, народився 1912 р., воїн УПА з 1944 р., загинув у 1946 р.
 
15 Дулин Григорій Андрійович, в УПА з 1944 р., псевдо Всеволод, тереновий провідник Стрийської округи, загинув 1949 р. у Славському районі.
 
16. Дулин Дмитро Павлович, народився 1924 р., селянин, кур'єр УПА з 1945 р., псевдо Май, Голуб, загинув у 1947 р.
 
17 Дулин Ярослав Гнатович, народився 1929 р., студент, воїн УПА з 1947 р., псевдо Запорожець, загинув 1949 р. у Славському районі.
 
18. Диміцький Григорій Дмитрович, лісничий, воїн УПА з 1944 р., загинув у 1947 р.
 
19. Дзюра Омелян Петрович, народився 1921 р., в УПА з 1944 р., станичний, загинув 1946 р. у лісі біля Верхнього Синьовидного.
 
20. Іваськів Ярослав Степанович, народився 1923 р., студент, в УПА з 1944 р., сотенний, представлений до нагороди «Золотий хрест бойової заслуги», псевдо Гарматний, Людест, загинув 23 березня 1948 р. в с. Головецьке або Климець.
 
21. Івановська Марія, народилася 1921 р., в УПА з 1944 р., псевдо Орлиця, референт пропаганди, захоплена НКВД пораненою, відбувала покарання у таборах Воркути, померла у 1990 р. в Стрию.
 
22. Ковка Михайло Антонович, в УПА з 1944 р., лікар, псевдо Карпо, загинув 8 лютого 1948 р. в околицях Верхнього Синьовидного.
 
23. Карпінець Михайло Іванович, народився 1921 р., в УПА з 1945 р., псевдо Кіт, Ярд, надрайонний господарчий, загинув у червні 1945 р. в околицях Верхнього Синьовидного.
 
24. Карпінець Григорій Іванович, народився 1924 р., селянин, в УПА з 1944 р., псевдо Вишня, станичний, загинув у жовтні 1949 р. у Верхньому Синьовидному.
 
25. Коваль Іван Павлович, робітник, в УПА з 1944 р., псевдо Грубий, член СБ, загинув 7 лютого 1948 р. біля Ямельниці.
 
26. Коваль Теодор Іванович, воїн УПА з 1944 р., псевдо Корч, загинув.
 
27. Козак Гнат Миколайович, народився 1919 р., воїн УПА з 1944 р., загинув на Самбірщині.
 
28. Комарницький Іван Осипович, загинув у червні 1941 р. в перестрілці з більшовиками в околицях Верхнього Синьовидного.
 
29. Комарницький Теодор Осипович, в УПА з 1944 р., референт районного проводу, псевдо Дор, загинув влітку 1948 р.
 
30. Комарницький Осип Федорович, робітник, воїн УПА з 1944 р. В 1944 р. схоплений червоноармійською військовою частиною і відправлений на фронт, де і загинув.
 
31. Коцур Степан Михайлович, народився 1927 р., студент, воїн УПА з 1944 р., псевдо Тарас, загинув 25 лютого 1945 р. у Чорному лісі, в охороні полковника Грегіт-Різуна.
 
32. Леник Михайло, робітник, воїн УПА з 1945 р., псевдо Лев, загинув у лютому 1948 р. поблизу гори Парашки.
 
33. Масний Богдан Миколайович, народився 1920 р., студент, в УПА з 1944 р., псевдо Олень, пропагандист, загинув у 1947 р. в лісах біля Верхнього Синьовидного.
 
34. Масний Микола Гнатович, воїн УПА з 1944 р., загинув у 1947 р.
 
35. Масний Микола Іванович, воїн УПА з 1945 р., псевдо Бурмак, загинув.
 
36. Масний Омелян Миколайович, народився 1926 р., робітник, воїн УПА з 1945 р., псевдо Заяць, загинув у 1947 р. у лісах біля Верхнього Синьовидного.
 
37. Мицик, учитель, закатований гестапо у 1943 р. в Дрогобичі.
 
38. Мицик Григорій Федорович, селянин, в УПА з 1945 р., есбіст, псевдо Вуйко, загинув влітку 1948 р. у Верхньому Синьовидному.
 
39. Мицик Володимир Миколайович, народився 1924 р., в УПА з 1945 р., есбіст, псевдо Сміливий, загинув 14 жовтня 1949 р. у Верхньому Синьовидному.
 
40. Мицик Василь Миколайович, народився 1928 р., в УПА з 1944 р., помічник станичного, псевдо Василик, загинув влітку 1947 р. у Верхньому Синьовидному.
 
41. Мицик Осип Михайлович, народився 1912 р., в УПА з 1943 р., референт СБ Стрийського окружного проводу, псевдо Крезуб-Донський, загинув 30 квітня 1951 р. у Верхньому Синьовидному.
 
42. Мицик Степан Михайлович, народився 1921 р., воїн УПА з 1944 р., після поранення став інвалідом і помер.
 
43. Мицик Ганна Михайлівна, народилася 1923 р., в УПА з 1944 р., псевдо Лебедя, кур'єр, заарештована НКВД влітку 1945 р. Під час слідства доведена до психічного захворювання, засуджена і відправлена у табір, де і померла.
 
44. Мицик Омелян Іванович, народився 1924 р., студент, воїн УПА з 1944 р., загинув 25 лютого 1945 р. у Чорному лісі, в охороні полковника Грегіт-Різуна.
 
45. Михайленко Михайло, робітник, кулеметник УПА з 1944 р., псевдо Тополя, Лиман, загинув у 1946 р. при розгромі сотні «Бойки».
 
46. Матковський Омелян, народився 1926 р., воїн УПА з 1945 р., псевдо Журавель, загинув у 1947 р.
 
47. Орищак Петро, народився 1921 р., в УПА з 1944 р., пропагандист, пораненим захоплений у полон енкаведистами, розстріляний 1951 у Дрогобицькій тюрмі.
 
48. Повкевич Микола, народився 1920 р., робітник, в УПА з 1944 р., станичний, псевдо Муха, загинув у 1947 р. у Верхньому Синьовидному.
 
49. Повкевич Степан, народився 1924 р., воїн УПА з 1944 р., псевдо Кос, загинув.
 
50. Савчин Богдан Миколайович, народився 1918 р., в УПА з 1944 р., псевдо Дуб, референт СБ районного проводу, загинув 20 серпня 1950 р. у лісі біля Верхнього Синьовидного.
 
51. Савчин Степан Миколайович, народився 1922 р., студент, в УПА з 1944 р., псевдо Марко, пропагандист, загинув 25 лютого 1945 р. у Нижній Луковиці.
 
52. Совка Михайло Васильович, народився 1921 р., робітник, воїн УПА з 1944 р., псевдо Крутій, загинув.
 
53. Соколовський Василь, службовець, в УПА з 1944 р., пропагандист, загинув 25 лютого 1945 р. у Нижній Луковиці.
 
54. Соколовська Юлія Михайлівна, народилася 1924 р., в УПА з 1944 р., медсестра, псевдо Богуславка, загинула у 1948 р. в Луковиці Горішній.
 
55. Сивавко Василь Миколайович, народився 1918 р., референт пропаганди ОУН, закатований гестапо 6 грудня 1942 р.
 
56. Тарахома Микола Григорович, воїн УПА з 1944 р., псевдо Кущ, загинув.
 
57. Углик Антоніна Миколаївна, народилася 1924 р., кур'єр-зв'язкова УПА з 1944 р., псевдо Добушанка, загинула в 1947 р. у Довголуці.
 
58. Федірко Ольга Гаврилівна, народилася 1927 р., станична, зв'язкова, заарештована НКВД у 1947 р., померла в Олеську.
 
59. Федірко Микола Гаврилович, народився 1920 р., робітник, в УПА з 1944 р., станичний, псевдо Буря, загинув 4 листопада 1948 р. у Верхньому Синьовидному.
 
60. Федірко Теодор Миколайович, народився 1921 р., робітник, воїн УПА з 1944 р., псевдо Кос, загинув у 1945 р. у Довгому Сколівського району.
 
61. Хенден Осип, лікар УПА з 1944 р., псевдо Крук, загинув 8 лютого 1948 р. у лісах біля Верхнього Синьовидного.
 
62. Цмоць Костянтин Григорович, член головного проводу Міністерства оборони в уряді Я. Стецька , псевдо Град, Модест, загинув 19 грудня 1944 р. в околицях с. Дев'ятники Ходорівського району.
 
63. Цмоць Дмитро Григорович, народився 1922 р., студент, в УПА з 1944 р., псевдо Улас, пропагандист, загинув 25 лютого 1945 р. у Нижній Луковиці.
 
64. Шило Степан Миколайович, народився 1921 р., студент, в УПА з 1943 р., псевдо Ярема, пропагандист, загинув 25 лютого 1945 р. у Нижній Луковиці.
 
65. Шило Ярослав Миколайович, народився 1924 р., четар, сотенний УПА з 1944 р., псевдо Ударник, Сурмач, загинув 7 травня 1945 р. у Корчині Сколівського району.
 
66. Шило Юрій Дмитрович, лісничий, воїн УПА з 1944 р., загинув у 1946 р. в лісах біля Верхнього Синьовидного.
 
67. Шило Степан Григорович, воїн УПА з 1944 р., псевдо Дуб, загинув.
 
68. Шило Микола Степанович, робітник, в УПА з 1944 р., псевдо Береза, помер.
 
69. Шило Микола Гнатович, воїн УПА з 1944 р., псевдо Зарічний, загинув.
 
70. Шило Микола Григорович, воїн УПА з 1944 р., псевдо Чорноморець, загинув у 1950 р. у таборах Воркути.
 
71. Яцульчак Богдан Павлович, народився 1930 р., студент, в УПА з 1947 р., псевдо Тенко, референт інформації і пропаганди Боринського району, загинув влітку 1951 р. біля Красного Боринського району.
 
72. Яцульчак Осип, воїн УПА з 1944 р., псевдо Ліщина, загинув.
 

73. Яцик Василь, народився 1924 р., воїн УПА з 1944 р., псевдо Інгус, загинув.

 

Архів Інституту суспільних наук АН України