Студента Сергія Пущика – виключити

опубліковано 20 бер. 2013 р., 12:25 Степан Гринчишин   [ оновлено 25 бер. 2013 р., 13:10 ]

Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади.

Книга ІІ. Документ № 118

 

З виступу ректора Львівського держуніверситету Г. Савіна на міській партконференції про виключення з філологічного факультету за націоналістичну пропаганду студента Сергія Пущика

30 січня 1950 р.

 

На сьогодні виключено з університету 10 осіб. Ось характеристика деяких з них. Пущик С. П. – вчився на другому курсі української філології, народився в 1924 р. в с. Дроздки Ковельського району Волинської області. Під час окупації перебував на окупованій території, вчився в середній школі в м. Ковелі. Після визволення від німецько-фашистських окупантів Ковельського району Пущика було покликано до Червоної Армії, а після демобілізації його було прийнято до університету.

 

Комсомольські збори 13.ХІІ поставили питання перед ректором про виключення Пущика з університету за прояви антирадянської націоналістичної пропаганди. Пущик подавав провокаційні запитання викладачам на лекціях, як, наприклад: «Чи можна в курсову роботу вносити антирадянські приказки і анекдоти», «Чому Рилєєв висвітлив Мазепу як позитивного героя, а ми його висвітлюємо негативно», «Чому ми все читаємо про Москву, а не про Київ». Пущик навмисно подавав викладачам запитання про якісь протиріччя в роботах тов. Сталіна – чому товариш Сталін говорить в одному місці, що армій непереможних немає, а про Червону Армію говорить в другому місці, що вона непереможна.

 

Пущик поширював антирадянські і аморальні анекдоти серед студентства, пробував підбурити студентів проти університетської газети «За радянську науку», яка справедливо критикувала його аморальні вчинки. Батьки Пущика до цього часу не вступили до колгоспу.

 

Державний архів Львівської області. Ф. ІІ-З, оп. І, спр. 334, арк. 118.