Большевицький садизм у Калуші

опубліковано 2 груд. 2013 р., 08:48 Степан Гринчишин   [ оновлено 6 груд. 2013 р., 15:23 ]

Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади.

Книга І. Документ№ 82

 

13 серпня 1941 р.

 

Червоні, втікаючи з Калуша, лишили по собі тільки руїни, попелища й гори трупів. Всі збіжеві магазини в місті попалені. Там, де ще недавно стояли магазини Заготзерна та калуського двірця, видніють тільки недопалені стовпи. Не встояли перед злочинною рукою червоних паліїв і тартаки разом з машинами в Калуші та Брошневі.

 

Залізничий двірець з усіма забудованями це одна велика руїна. Залізничні рейки пошкоджені, телефонічні проводи порвані. Знищені та спалені всі державні доми, серед них і новозбудований дім Повітового Союзу Кооператив.

 

У тюрмі НКВД, яка містилася в колишньому повітовому суді, знайшли кілька постріляних жертв, пов'язаних кільчастим дротом. Один із замучених походить з Бережанщини, походження другого не устійнено. Похорон жертв червоних катів відбувся 6 липня ц. р.

 

Також в околиці Калуша, а саме в Підгірках, Вістовій та Боднарові знайшли тіла закатованих. Це наші люди, що втікали з червоної армії. Між ними пізнали тіло Конійчука з Калуша. Червоні садисти не пожаліли і жінок та дітей. З усіх сторін з'їжджалися рідні цих жертв, щоб розпізнати своїх найближчих.

Очевидець

Українські щоденні вісті (Львів). 1941, № 33, 13 серп.