Правда і неправда

опубліковано 29 квіт. 2011 р., 01:03 Степан Гринчишин   [ оновлено 29 квіт. 2011 р., 01:04 ]

Росіяни і значна частина українців південних та східних областей України бандерівщину сприймають як бандитизм. Комуністична партія вважає бандитами всіх, хто здійснював спротив більшовицькому терору.

Що ж мали робити західні українці, які стали свідками масового знищення мирного населення НКВДистами при відступі радянських військ на початку війни? Вони вже дізналися, що несе радянська влада. Тому масово взялись за зброю.

Твердження комуністів про те, що члени УПА були бандити, які вбивали, різали й вішали мирних жителів Західної України, про те, що це були вороги радянського народу, є неправдою. Цей рух виник та існував лише завдяки широкій підтримці населення. І сьогодні, незважаючи на багатолітню комуністичну дезінформацію, жителі західних областей, які були свідками цих подій, вважають воїнів УПА героями.

Колишній полковник держбезпеки Георгій Санніков, який брав участь у боях проти ОУН – УПА, у своїх спогадах зізнався, що вони хоч і виграли війну в Західній Україні, але так і не перемогли.

Яка ж сила змушувала повстанців не здаватися? Що змушувало їх гинути з піснею “Ще не вмерла Україна”? Цією силою, безперечно, була любов до Батьківщини.

Комуністична репресивна машина для знищення цього руху використовувала різні способи. Серед них, і спеціально створені спецгрупи НКВД, які діяли під виглядом загонів УПА. На 20 червня 1945 року в західних областях діяло 156 таких груп загальною кількістю 1783. Агентів спецгруп перевіряли на вбивствах населення, яке симпатизувало УПА. А оскільки співчуваючих у Західній Україні була більшість, то й убивали всіх без розбору. Багаточисельні жертви НКВД списувало на звірства бандерівців. Також була проведена масова депортація мирного населення в Сибір. І коли я нещодавно запитав освободітєля:Для чого було і дітей вивозити разом із дорослими?, він відповів: “Иначе мы бы с бандеровцами не справились”. Лише так можна було посіяти страх серед населення.

Жорстокість комуністичної партії була значно більшою, ніж фашистська. Нацисти вивозили в Німеччину молодь а комуністи в товарняках – як молодь так і немічних людей, немовлят, котрі були приречені на неминучу смерть в Сибіру.

І сьогодні величезний загін комуністичних пропагандистів не зупиняється в оббріхуванні подій минувшини. Не лише пережитий ними страх до цього часу робить їх лютими ненависниками бійців УПА. Це служить і меті протиставлення західних областей південним та східним регіонам держави, щоби ослабити її.