Яворівський фотоархів УПА. Частина 3. (Автор: Гуменюк Василь)

опубліковано 27 лют. 2015 р., 10:19 Степан Гринчишин   [ оновлено 9 бер. 2015 р., 12:04 ]

Яворівський фотоархів УПА. Частина 3. (Автор: Гуменюк Василь)

 

Світлини Яворівського архіву УПА

 

 

1. Шведюк Іван (Савкунові), "Сірко" (1898-1950). Провідник ОУН Косівського р-ну. Місце народження та загибелі: с. Город біля Косова. Відбиток з негатива виготовлений повстанським фотографом, опублікований в "Літописі нескореної України" (т. 2). Особу ідентифіковано багатьма учасниками ОУН-УПА (Іван Кабин, Петро Підлетейчук, Дарія Кошак). Дві дочки Івана Шведюка – Ярослава Лелет і Ганна Кабин – проживають в Косівському районі.

 

 

2. Лукань Калина, "Галина" (?-поч. 1950-х). Надрайонний провідник ОУН. Місце народження: с. Кобаки Косівського р-ну; загинула разом з чоловіком, провідником "Скиданом" в с. Хімчині. Відбиток з негатива виготовлений повстанським фотографом, опублікований в книжці П. Підлетейчука "За усміх світанку" (с. 14). Особу ідентифіковано родиною, а також Петром Підлетейчуком і Дарією Кошак.

 

  3. Лукань Калина, "Галина". Світлина зроблена у тому ж місці і в той самий час, що й попередня.

 

 

4. Перцович Іван, син Федора (Бутюки), "Лісовик" (1922-осінь 1945). Місце народження: с. Середній Березів Косівського р-ну. В УПА з 1942 р. Закінчив старшинську школу в Космачі, був чотовим у сотні "Мороза". Загинув під час облави. Відбиток з негатива виготовлений повстанським фотографом, опублікований в книзі М. Томащука "Березови в історії Гуцульщини" (с. 174). Особу ідентифіковано багатьма учасниками УПА (Мирослав Симчич, Михайло Симчич та рідний брат Яків Перцович).

 

 

5. Невідомий. Відбиток з негатива виготовлений повстанським фотографом, зберігала зв'язкова УПА з Яворова Василина Русинюк. У 1994 р. переданий в музей визвольних змагань.

 

 

6. Невідомий. Той самий, що й на попередній світлині. /АВР/ (тут і далі так позначено світлини, які були в архіві Василини Русинюк).

 

 

7. Столащук Петро (Петрушукові), "Вільха". Місце народження: присілок Плоский, с. Яворів. Пропав безвісти. Особу ідентифіковано односельчанами (Андрій Столащук, Василь Вепрук).

 

 

8. Столащук Петро, "Вільха" (див. фото № 7). /АВР/.


 9. Невідомий.

 10. Невідомий.