Чи має це пропасти. (Автор: Козак Оксана)

опубліковано 11 черв. 2016 р., 05:30 Степан Гринчишин   [ оновлено 2 лип. 2016 р., 06:27 ]

 На сході Польщі знаходяться 57 покинутих українських церков

 

Польський фотограф задокументував 57 українських храмів, які після акції «Вісла» поступово занепадали на сході Польщі

    

Польський прозаїк, поет, журналіст, мандрівник Пьотр Дурак робить світлини церков, що залишилися на сході Польщі після примусового виселення звідти українців. Поляк увесь свій вільний час присвячує пошукам старовинних церков, які фотографує та викладає світлини на сторінку у Фейсбуці.

 

Як зазначає автор світлин, «добірка має на меті фотографічне документування покинутих і зруйнованих греко-католицьких церков».

 

«Наразі ми зібрали 57 церков, яких, імовірно, вже ніхто не пам’ятає. Після подій 1947 року під назвою „Вісла” українські храми ставали все непридатнішими. Деяким поталанило бути переробленими під римо-католицькі і прослужити ще якийсь час, поки їм на зміну було збудовано костел. Інші стоять так, як їх залишили кількадесят років тому. Деякі роками слугували складами, народними домами, курниками, сараями або ж… громадськими туалетами», - зазначено на сторінці Дурака.

   

Серед знахідок польського журналіста та мандрівника є не тільки сучасні храми з каменю, але й стародавні зразки з дерева.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

P.S. Постає питання чи УГКЦ, товариства «Любачівщина», «Надсяння», «Лемковиння» дозволять пропасти цим свідкам відданості Богу українського народу?

 

facebook.com/piotr.wojciech.durak