Рубрики‎ > ‎Хто є хто‎ > ‎

Рікою пам’яті. (Автор: Данилиха Ігор)

опубліковано 28 бер. 2014 р., 08:43 Степан Гринчишин   [ оновлено 9 квіт. 2014 р., 10:55 ]

Серед бурхливого моря здебільшого тривожних новин, якими повниться інформаційний простір України, з’явилася ще одна позитивна новина. 20 березня у Львівському Палаці мистецтв відбулася презентація книги спогадів Василя Шпіцера, міського голови Львова (1990-1994рр.), тепер відомого публіциста, лауреата обласної премії імені Романа Федоріва, громадського діяча.  

 

 

  

Як зазначив видавець та автор передмови «Нотатки на зламі епох» Олександр Масляник, видрук і презентація кілька разів відкладалася через політичну ситуацію в Україні. Але робота тривала, шліфувалися тексти, добиралися фото тощо. І ось книжка «Рікою пам’яті» на руках у читачів. Це без перебільшення уривок історії нашого міста, краю. Принаймні останніх 25-ти років. Вдало доповнюють книгу і спогади дитинства Василя Шпіцера, а також наступних етапів його становлення як громадянина, патріота, політика. У книзі знайшлося місце численним документам і фото з особистого архіву автора.

 

Як і в попередніх своїх творах, Василь Шпіцер у книзі спогадів підтвердив своє реноме вправного стиліста мови, вимогливого в першу чергу до себе майстра публіцистичного слова. У книзі вдало переплітається есеїстика, історія, географія, політика, соціологія тощо.

 

Презентація викликала великий інтерес у громадськості. До численних присутніх у залі промовляли відомі львівському загалу особи. Зокрема поет Петро Шкрабюк, представник редакції часопису «Дзвін», де регулярно публікується В. Шпіцер, письменник Юрій Коваль, історик Богдан Якимович, колишній заступник міського голови Олексій Луців, колега автора по депутатській лаві Обласної ради Андрій Микуш, колишній голова ЛОО КУН Микола Пшевлоцький. Уривки з книги зачитував племінник Андрій Шпіцер.

 

Вдало перемежовувалася ця тепла зустріч співом бандуристки Наталі Кончаківської, у виконанні якої звучали пісні на слова Т. Шевченка. Зрештою, виступив і сам Василь Шпіцер, який подякував усім присутнім за інтерес до його творчості та допомогу у підготовці та видруці книжки. Окремо слід згадати депутатів Львівської міської ради І-го демократичного скликання, які взяли активну участь у презентації.

 

Після тривалої автографної сесії зустріч переросла у теплу зустріч друзів, побратимів, колег і представників родини. У невимушеній атмосфері тепле слово промовили лауреат Шевченківської премії Ігор Калинець, депутат міської ради, меценат Роман Грицевич, колишній головний міліціонер міста Володимир Плукар, адвокат Нестор Гнатів, голова ЛОО КУН Тарас Гентош, голова «Просвіти» Галицького району міста Львова Марія Павлюк, сестра Василя Шпіцера та інші.

 

24 березня 2014,                                                                                        Депутат І-го демократичного скликання  Ігор Данилиха