Рубрики‎ > ‎Хто є хто‎ > ‎

Погляд на вибори 2012 (автор: Величко Лев)

опубліковано 4 лист. 2012 р., 06:07 Степан Гринчишин

Виборче життя в Україні триває і в тіні виборчого протиборства сховались деякі питання, на які треба дати відповідь:

 

1. Для чого була потрібна закупівля відеокамер на суму 1 млрд. гривень?

Держслужбовці перед виборами активно стверджували, що наявність відеокамер на виборчих дільницях суттєво зменшить кількість правопорушень, оскільки процес голосування буде прозорими і підрахунок голосів чесним. Дійсність стверджує, що наявність відеокамер на виборчих дільницях виконувала роль декорації, мало помітної для виборця, не впливала на хід голосування і їх наявність мала імітувати «чесні» вибори.

 

2. Несподіваним для держслужбовців стало явище активної участі громадян у захисті результатів голосування. Чітко простежується, що часи, коли виборці мирились повністю або відмовлялись та боялись контролювати процес передачі результатів голосування з ДВК до ОВК і з ОВК до ЦВК, відходять у минуле. Керівництво держслужбовців, очевидно, не передбачало цього явища. Вони не відчувають змін у психології суспільства і продовжують діяти в попередньо запланованому режимі. Вони знають, що збурення громади не може бути довготривалим, тому достатньо затягнути процес і все їх задумане буде реалізоване.

 

3. Активна демонстрація знехтуванням виборчих законів деякими ОВК має і свою причину. Оскільки йде боротьба народу за визнання результатів голосування по одномандатних округах, то є брак людського ресурсу та часу на постановку питання: «Чи все є чесним у підведенні підсумків по багатомандатному загальнодержавному окрузі?» Чому виникає таке питання? Можна згадати, що підрахунок кількості виборців, котрі взяли участь у голосуванні, доволі затягнувся. Цей довготривалий процес не можливо пояснити невмінням рахувати членів ДВК і ОВК. Тоді очевидно, що крім підрахунку кількості виборців мав місце і обрахунок.

 

Висновок. Зрозуміло, що всі ці потрясіння у виборах до Верховної Ради мають під собою підґрунтя. Олігархам конче потрібно мати у Верховній Раді 300 голосів, щоб не відбулось всенародних виборів президента в 2015 році, а вони між собою вибирали президента для України.