Огляд подій станом на 20 листопада 2011 року (автор: Колодій Микола)

опубліковано 20 лист. 2011 р., 23:47 Степан Гринчишин

2 листопада президент України заявив: "Мені правоохоронні органи кажуть, що зараз йде скупка зброї і підготовка до збройних нападів на органи державної влади". Одночасно ЗМІ повідомляють про серію терактів у містах України та заяву ймовірних терористів про те, що влада не виконує їх вимог Все це дає підґрунтя для спогадів, котрі нас повертають у минуле.

Взрывы жилых домов – серия террористических актов в российских городах

(Буйнакске, Москве и Волгодонске) 4 – 16 сентября 1999 года. В результате терактов 307 человек погибли, более 1700 человек получили ранения различной степени тяжести или пострадали в той или иной мере. Согласно приговорам судебных органов России, теракты были организованы и профинансированы руководителями незаконного вооруженного формирования Исламский институт «Кавказ» Эмиром аль-Хаттабом и Абу Умаром и осуществлены нанятыми ими группами северокавказских боевиков. Согласно альтернативным версиям историка Юрия Фельштинского, бывших сотрудников ФСБ Александра Литвиненко, Михаила Трепашкина, политолога Андрея Пионтковского, взрывы были организованы ФСБ для поднятия рейтинга Владимира Путина и сплочения общества вокруг «силовиков».

Дуже не хотілось би, щоб заява Президента та дії «ймовірних» терористів були скоординовані з одного центру та скеровані для підняття рейтингу.

18 листопада «Парламент буденно і водночас сенсаційно схвалив закон про вибори, коли половина Верховної Ради обирається за списками, половина – за мажоритарними округами. …Він знайшов підтримку 366 депутатів, в тому числі майже двох третин блоку Тимошенко і половини фракції НУНС. …Правила виборів, затверджені новим законом, відповідають баченню Віктора Януковича та накресленому ним шляху до цементування влади.»

Дивна позиція депутатів від блоку Тимошенко. Вони напевне надіються, що Ю.В. Тимошенко до виборів вийде на волю і своїм ораторським хистом забезпечить їм проходження до Верховної Ради. Однак є ймовірність, що Тимошенко не вийде на волю в швидкому майбутньому або її «винесуть ногами вперед». Невже вони думають, що ведена Турчиновим або Кириленком «Батьківщина» подолає 5% бар’єр?

Минулої декади почали свої акції чорнобильці. Вони вимагають, щоб встановлені згідно з законом та підтверджені судовими рішеннями пенсії їм виплачувались в повному обсязі. В Донецьку біля будівлі регіонального відділення Пенсійного фонду в наметах голодують 49 чорнобильців. Однак представники влади не квапляться вести перемовини з протестуючими.

Очевидно, що правителі і не підуть на рішучі перемовини з чорнобильцями. Вони впевнені, що морози і хвороби покладуть край протестам. Однин з протестувальників сказав: «Ми будемо стояти до кінця і або помремо, або переможемо». Тут згадуються слова одного високопосадавця в минулому який на твердження: «Нам не за что жить» відповів: «А кто ставит вопрос, что вы должны жить».

Шановному читачеві пропонується звернути увагу на текст відозви ОУН, за яку польська влада в 1934 році присудила Стефану Тимчію дворічне ув’язнення. Відозва міститься в статті Василя Шпіцера «Наші герої: Тимчій Стефан», котра розміщена на сайті.

І сьогодні в наших школах теж більше акцентують увагу учнів на історії, літературі, географії сусідніх держав. Мета цього зрозуміла і це бачило ОУН на початку минулого століття.