Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

З приводу ухвали польського Сейму. (Автор: Сеник Любомир)

опубліковано 23 лип. 2016 р., 08:06 Степан Гринчишин   [ оновлено 5 вер. 2016 р., 09:30 ]

Сейм Польщі таки прийняв ухвалу про трагічні події на Волині в 1943 році і кваліфікував їх як геноцид українців (велебне виключення зробивши і уточнивши: українські націоналісти!). Це офіційний державний документ, який, мовляв, ніяк не погіршує стосунків між Польщею та Україною, яку вважає нині підтримувати всіляко…

 

Виникає наївне питання: то навіщо його таки прийняли? Може, природно, очікують відповіді українців теж у формі державного документу. Такий документ абсолютно легко скласти, достатньо лише назвати усі населені пункти, міста і містечка на етнічних землях України і, в т. ч., також усі населені пункти в місцевостях по той бік нинішнього західного кордону України, на землях, які були в більшості заселені українцями, які там перебували споконвіків. Се Лемківщина, т.зв. Закерзоння, Холмщина…

 

Тут, як і в населених селах та містечках Західної України відбувалися криваві події, що їх чинили поляки (т. зв. аківці, бойові загони польської армії, каральні батальйони і т.д. в т.ч. такі явища, як операція «Вісла».

 

Підкреслюю: необхідно назвати кожен населений пункт, де сталися криваві події, здійснені поляками. Цей перелік і має бути повністю визначений, з відповідною кількістю невинних українських жертв. І, звісно, названий геноцидом, що його здійснили поляки щодо українців. І тільки таким чином може настати між народами-сусідами більш-менш правові норми добросусідства і співпраці.

 

Якщо такого документу нинішня українська влада не буде спроможна прийняти, то це свідчитиме про однобічну, тим і несправедливу оцінку тих часів подій, що мають назву геноциду.

 

Невже нинішній політикум Польщі наївно гадає, що українська сторона має змовчати польські злочини супроти українців? У міжнародній політиці такі явища не практикуються: як правило, випад з одного боку отримує відповідь – з іншого. Такі правила нинішнього міжнародного співжиття.

 

Поляки обрали момент, коли Україна перебуває у війні з Росією, і скористалися тим, що нині пріоритетною є війна і успішне її завершення, а все інше, навіть дуже важливе і політично гостре, має «почекати». Політична «хитрість» наших найближчих західних сусідів начебто не врахувала особливостей міжнародного права: кожен народ, нація мають юридичне право відповідати відповідним чином на політичні виклики (чи звинувачення).

 

Буде більш, ніж дивно, якщо Верховна Рада не поставить цього питання на «слухання» і прийняття відповідної ухвали. У столиці України є вчені люди і відповідні структури, які можуть у короткий термін представити на прийняття відповідний документ для ухвали. Звісно, підкреслити, що прийнятий документ аж ніяк не погіршує українсько-польських стосунків на сучасному етапі…