Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

У Львові пройшло віче «Україна пам’ятає злочини німецьких нацистів»

опубліковано 8 трав. 2013 р., 12:25 Степан Гринчишин   [ оновлено 15 трав. 2013 р., 12:51 ]

Близько сімдесяти осіб сьогодні, 8 травня, зібралися на скорботне віче «Україна пам’ятає злочини німецьких нацистів» на Цитаделі на вул. Грабовського.

 

Учасники тримали плакати «День скорботи, а не День победы», «Україна пам’ятає злочини німецьких нацистів» та «Нацизм та комунізм – брати-близнюки».  Після віча відбувся молебень.

На віче прийшли народні депутати України Михайло Хміль, Степан Кубів та Ігор Васюник, голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих Петро Франко, Герой України Юрій Шухевич та міський голова Львова 1990-1994 р.р. Василь Шпіцер.

 

Нагадаємо, 7 травня Львівський окружний адміністративний суд призупинив рішення Львівської міської ради «Про оголошення 8 травня у м. Львові Днем жалоби і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» до винесення остаточного рішення.

 

3 травня прокуратура Львівської області оскаржила в суді рішення міської та обласної рад про оголошення 8 травня у Львові Днем жалоби за жертвами Другої світової війни та про заборону використання на території Львова символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки.

Додамо, 25 квітня депутати Львівської міської ради проголосували за визнання 8 травня у Львові Днем жалоби за жертвами тоталітарних режимів.