Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

У Львові пройшло скорботне віче на місці нацистського контабору

опубліковано 8 трав. 2013 р., 12:14 Степан Гринчишин   [ оновлено 15 трав. 2013 р., 12:50 ]
Для львів’ян восьме травня – день жалоби. Про це вони заявили на скорботному віче біля пам’ятного хреста на території меморіального комплексу "Цитадель".
 

У роки Другої світової війни в концтаборі для військовополонених - зокрема і на Цитаделі - сто сорок тисяч людей були розстріляні або померли від катувань чи штучного голоду. Родичі закатованих на цьому місці згадують - в'язнів годували лише тирсовим хлібом та кавою з домішками тирси. Сьогодні, щоби вшанувати їхню пам'ять - прийшли близько сотні львів’ян. Численні масові поховання розташовані в межах площі усього концтабору. Тож учасники пам’ятного віче наголошують - вони не святкують, а вшановують полеглих молитвою.

 

Петро Франко, голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих: "Я свідок цих подій, як тих невинних, нещасних військовополонених сюди, на Цитадель, супроводжували конвоїри німецької армії. Тому не може бути десь якогось дня перемоги. День скорботи".

 

Катерина Дубовець, учасниця віче: "Напевне, кожне дерево тут плаче за тими людьми, які перейшли ше… Як розказали, шо ті люди їли листя, бо не було навіть листя на деревах, бо з'їли. Cум, смуток, а душа моя хворіє тим, бо я була на Сибіру".

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Джерело: «5 канал»http://5.ua/newsline/184/0/104151/

YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=ItP3FVmIldY

Фото: www.vox-populi.com.ua