Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Українські ветерани проти ганебного рішення ФІФА (автор: Трохимчук Степан)

опубліковано 9 жовт. 2013 р., 10:10 Степан Гринчишин   [ оновлено 16 жовт. 2013 р., 12:46 ]

Зі здивуванням і глибоким обуренням ми, мільйони українських ветеранів, борців проти гітлерівського нацизму та московського більшовизму, сприйняли звістку про дискваліфікацію стадіону «Арена Львів», накладання штрафу на нього та позбавлення можливості українським фанам подивитися відбірковий матч, з чемпіонату світу в Бразилії, Україна-Польща у Харкові. Це рішення було прийняте на основі рапорту чи доносу якоїсь групи спостерігачів ФАРЄ про нібито прояви расизму на стадіоні, використання нацистської символіки, бешкетів на стадіоні, образу свого українського нападника Едмара якоюсь незрозумілою образливою мімікою. Навпаки, глядачі його вітали за забитий гол, про що він заявив офіційно! Всі, хто був у цей день на стадіоні, стверджують, що це все або неправда, або вигадки хворих на голову людей, або провокація неонацистів або комуністів.

 

Насправді на стадіоні було піднесення, свято спорту. Фани прийшли з національними прапорами, портретами своїх національних героїв. Співали патріотичних пісень, які вимагають вставання і піднесення обох рук догори, як це роблять скаути. Це піднімання рук немає нічого спільного з нацистським вітанням, для якого людина повинна була ставати у нерухому позу, піднявши високо руку з стиснутою долоню, вигукуючи «Хайль Гітлер!».

 

Мільйони бідних українців одягаються в магазинах «Секондхенд». На одязі можуть бути різні символи і написи на європейських мовах, яких вони просто не розуміють. І звідки українець, який не жив у Німеччині чи Австрії, може знати, що означають дві вісімки чи подібні до них малюнки. У Німеччині чи Австрії такі дії були б зрозумілими, адже це частина їхньої історії, щоденних свідомих дій різних нацистських організацій. І яке відношення мають до цього прості українці, які ніколи в житті з цим не стикалися? Після рішення ФІФА будуть знати. Ви просвітили нас своєю символікою.

 

Якщо й випадково появиться на стадіоні якийсь хуліган чи психічно хворий з провокаційною емблемою на майці, то чи має нести відповідь за його хуліганські дії нація і держава. Таких осіб можуть спеціально засилати для провокацій різні ворожі сили. Щодо мавпячих виразів, то українці їх просто не знають, бо мавпи в нас не водяться.

 

Обвинувачення українців у расизмі, крім того якомусь гітлеризмі, немає жодної підстави. Українці протягом віків були у колоніальному рабстві Росії, Австро-Угорщини, Румунії, Польщі, зазнали лиха від їх зневаги, переслідувань, геноциду, штучних голодоморів. Українці ні на кого не нападали, не підкоряли, не робили сусідів своїми рабами, як робили вони. Так звідки мав би появитися у нас якийсь расизм, та ще й до таких же європейців? Це нонсенс!

 

Не було жодної зневаги і до футболістів Сан-Марино, адже це любителі малесенької держави, дуже шановної в світі. Навпаки, їх поважали. Було нам їх просто шкода за таку розгромну поразку.

 

Кого ж ще могли ображати українці на своєму святі? Риторичне питання без відповіді. Не думали ми, що найдуться якісь ревізори чи комісії, які будуть так ганебно вишукувати блохи, щоб з них робити слонів, обвинуватити українську націю в гріхах, яких вона не робила і не мала наміру робити. Найбільш вірогідно, а це навіть не припущення, а сувора дійсність, яку озвучив мер міста Львова Андрій Садовий: провокації були спеціально кимось дуже вправно підстроєні, щоб перед матчем у Харкові покарати Україну, адже Німеччина до матчу з Сан-Марино не мала жодного відношення.

 

Були у фанів офіційні національні та партійні прапори, портрети національних героїв, які боролися проти гітлерівського нацизму і сталінського шовінізму і які підло та підступно були ними вбиті.

 

Чи ФІФА покарала б фанів і стадіони, якби у грі Італії чи Франції у фанів були національні прапори і портрети Гарібальді чи де Ґоля? Звичайно, не відважилася б. А до України, яка тільки що оговтується від багатовікового колоніального ярма, можна застосувати подвійні стандарти.

 

Постає питання, кому це вигідно і хто все це організував? Вигідно деяким неонацистським і шовіністичним колам Німеччини, Польщі та Росії, щоб не допустити Україну до участі у чемпіонаті світу з футболу, заробити додаткові кошти для олігархів від футболу.

 

Просимо назвати нам прізвища і громадянство тих спостерігачів і комісарів з ФАРЄ, тоді стане все всім зрозуміле.

 

Нас, ветеранів, турбує і болить те, що футбол з гри мільйонів перетворюється на бої гладіаторів, комерціалізується, корумпується, продається. Нам соромно дивитися, як 22 футболісти-мільйонери гонять м’яч на полі за гроші бідняків, які шаленіють від цього видовища, щоб поповнити статки мільярдерів - олігархів від футболу.

 

Футболістів продають і купують як рабів, а покалічених і хворих кидають напризволяще. Ми, ветерани, все це бачимо і аналізуємо, намагаємося донести до молодого покоління, щоб воно зрозуміло, що спорт є для зміцнення здоров’я, побудови мостів дружби між народами і людьми, а також для втіхи і збагачення товстосумів.

 

У спорті, як і в житті, необхідна справедливість, а не вибіркове і расистське ставлення до тих, хто не має прав і можливості себе захистити.

 

Напевно ФІФА такими акціями хоче відвернути увагу світового співтовариства від насущних проблем цієї міжнародної організації, яких вона не може чи не хоче вирішити.

 

Дії ФІФА і груп її підтримки з ФАРЕ несумісні з мораллю і людською гідністю. Ображати мільйони українців через своє незнання і брак освіти чи культури, залучивши для чорної роботи якісь неонацистські сили, підміняти поняття, біле називати чорним, ми не дозволимо.

 

Ми пережили три голодомори, фізичне знищення десятків мільйонів синів і дочок нашої Батьківщини, ГУЛАГи і Сибіри, переживемо і знущання чиновників ФІФА. Просити Вас чи виправдовуватися ми не маємо права, бо правда, гідність і справедливість на нашому боці. Історія нас розсудить.

 

Львівське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів