Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Трагедія в Азовському морі (автор: Кондрат Василь)

опубліковано 22 лип. 2013 р., 07:47 Степан Гринчишин   [ оновлено 31 лип. 2013 р., 11:40 ]

17 липня цього року трагічна подія сталася в Азовському морі. Група українських рибалок (5 чоловік, троє ‑ жителі села Безіменного, двоє ‑ жителі сусіднього села Самсонового Новоазовського району Донецької області) на пластиковій моторці вирушили в море відпочити і, можливо, порибалити. Треба сказати, що населення цих сіл бідує ‑ роботи немає, а жити треба, сім'ї, діти хочуть їсти. Чоловіки трохи підзаробляють тим, що ловлять рибу. Хоча тепер в Азові риби мало, а значить і підзаробітки незавидні. Росія відстоює щодо Азовського моря позицію "внутрішньої водойми" (за принципом ‑ море спільне, а риба наша). Фактично море не розмежоване. В деяких інформаційних повідомленнях стверджується, що російські прикордонники (на 30-тонному катері типу "Мустанг") зустріли пластиковий човен українських рибалок в російських територіальних водах. За твердженням російських та проросійських джерел інформації "баркас українських рибалок таранив катер прикордонників" (Це пластиковий човен таранив 30-тонний металевий катер!). В результаті четверо рибалок загинули, одного у важкому стані доставили у лікарню міста Єйська (Росія). Там йому зробили операцію (отже в нього були серйозні пошкодження) і зараз він в стані середньої важкості.

Начальник відділу Донецького прикордонного загону Сергій Данилюк заявив, що українські рибалки, які загинули на Азові, вийшли в море з дотриманням усіх вимог законодавства, а їхньою метою був не промисел, а відпочинок. Головний державний інспектор "Рибфлотнагляду" України  Геннадій Карпов заявив: "Я вам скажу, що це прекрасний човен з двигуном "Yamaha", і просто так затонути він не міг".

Коли читаєш скупу інформацію про цю трагічну подію, виникає багато запитань. Українці ‑ рибалки, які, безумовно, вміли добре плавати. В якому стані після зіткнення вони мали бути, щоб не випливти? П'ятий рибалка був доставлений в лікарню у важкому стані. Що створило цей важкий стан? Двох рибалок знайшли вранці другого дня. Ще двох ‑ через два дні. Будучи у важкому стані (чи мертвими) вони не могли бути далеко від розтрощеного човна. Отже ввечері їх не шукали. Їх покинули напризволяще. Російські прикордонники повели себе гірше розбійників. Вони розтрощили пластиковий легкий човен українських рибалок, вбивши при цьому чотирьох чоловік з п'яти. Не здивуюся, якщо перед цим вони стріляли в рибалок. Незалежне розслідування мало б встановити, була стрілянина чи ні. Але де візьметься незалежне розслідування, якщо російська сторона з самого початку бреше, а українська офіційна сторона допомагає їй у прикриванні фактів. І обидві сторони діють проти українських рибалок, простих українців. Ба, навіть опозиційні політики (крім, певно, В’ячеслава Кириленка) не звернули уваги на цю кричущу трагічну подію.

 

Українські громадські організації повинні цю подію взяти під свій пильний контроль. Більше того, українська сторона повинна вимагати від російської достойної грошової компенсації родинам українських рибалок за вбивство годувальників родин.