Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

Шановна громада! (Автор: Величко Іван)

опубліковано 11 груд. 2013 р., 09:59 Степан Гринчишин   [ оновлено 30 груд. 2013 р., 09:39 ]

Сьогодні ми здаємо екзамен на патріотизм. Ми горді з того, що нас багато, що нас об'єднує турбота про долю Батьківщини. Будучи під російсько-комуністичною окупацією, наш нарід зазнав великого лиха. Я наведу маленький випадок, про який розповів мені політв'язень Малицький Ярослав, почесний голова Спілки політв'язнів Львівської області.

 

- Від охоронця табору, білоруса, я довідався, що в наш концтабір мають привезти карних злочинців, які мали знущатись над нами, політичними в'язнями. Я таємно створив групи самооборони. Але через провокатора про це стало відомо адміністрації табору. На допиті я все заперечував. Мене посадили в карцер – кам'яний мішок на 10 діб, а потім, оскільки я не признався, продовжили ще на 10 діб. Після відбуття терміну мене відпустили, але карні злочинці, яких привезли, довідавшись, що їх чекають групи самооборони, відмовились іти в нашу зону.

 

В кінці розповіді я його запитав: «П.Ярослав у карцері не було ні тапчана, ні табуретки, підлога бетонна, як ви спали?»

 

- Я клякав біля порога, під коліна підкладав рукава куфайки, а голову клав чолом на поріг, він був дерев'яний. І так періодично трохи спав.

 

Муки і страждання, які понесли наші люди в борні за незалежність України, не пропали даремно. Прапор свободи підхопило молоде покоління, і ми, старші, пишаємось ними.

 

Ще одна історія, яка має нас повчати.

 

Будучи за радянської влади в Литві, ми робили закупи в магазинах (там було краще постачання промисловими товарами), продавці, почувши замовлення російською мовою, вдавали, що вони зайняті і не обслуговували нас. Таким способом вони давали відчути, що росіяни окупанти. Зрозумівши це, ми почали їм говорити по-українськи, і литовці нас радо обслуговували.

 

Нині партія регіонів є зрадником України і тому до членів цієї партії ми повинні відповідно ставитись.

 

Прикриваючись Герман, Олійником та іншими високопосадовцями, а також місцевими регіоналами, вони хочуть показати, що українці є різні.

 

Але народ не назве їх українцями, а яничарами, бо вони нищать нашу Батьківщину – Україну.

 

Голова спілки політв'язнів України Миколаївського району Львівської області Іван Величко