Рубрики‎ > ‎Політика‎ > ‎

"Русский мир" не протримався до ранку. (Автор: Величко Лев)

опубліковано 8 черв. 2016 р., 10:32 Степан Гринчишин   [ оновлено 27 черв. 2016 р., 04:53 ]

В неділю, 5 червня, в обласному центрі Актюбинської області м. Актобе (Актюбінськ) пролунали постріли. В результаті стрілянини були убиті та поранені.

 

Історична довідка: в області проживає казахів – 614961 людина (79%), росіян – 101176 (12%), українців - 23 195(3%), а також – татари, німці та інші національності.

На півночі межує з Оренбургською областю (Росія).

 

Клімат – різко континентальний, зима холодна, літо гаряче і засушливе. Літом бувають суховії та піщані бурі, зимою - хуртовини.

 

Стрілянина почалась біля 16 години в трьох місцях. Збройні люди напали на магазин зі зброєю. Вбили продавця магазину і охоронника та захопили наявну зброю (приблизно – 3 нарізних і 14 гладко ствольних рушниці, пістолети, патрони, ножі …).

 

Між поліцією та озброєними людьми відбулась перестрілка, в результаті якої поліцейські зазнали втрат.

 

Після цього, розділившись на дві групи, озброєні люди здійснили напади на ще один магазин зі зброєю та в/ч 6655 Нацгвардії. Підчас нападу на магазин озброєні люди зазнали втрат вбитими трьох людей і один був захоплений поліцією.

 

Друга група захопила маршрутний автобус. Пасажири були висаджені з автобуса. Озброєні люди на захопленому автобусі, протаранили ворота в/ч 6655, та намагались захопити зброю. В результаті стрілянини троє військовослужбовців були вбиті та шестеро поранені. Один з нападників був убитий. Зброю нападники не захопили і були змушені втікати.

 

Частину втікачів у вечірній час було схоплено або знищено. Одні групки втікачів – почала рухатись в напрямку містечка Алга, що 44 кілометрах від Актобе, інші - в напрямку Кустанайської області або в північному напрямку до Оренбургської області (Росія). 

 

Наявність полонених дозволила силовим структурам зафіксувати прізвища збройних людей та почати пошуки тих, які залишились в живих.

 

Внаслідок збройної сутички загинули, за офіційними твердженнями, шестеро людей і біля 40 отримали поранення різного ступеня. Скільки загинуло нападників не повідомляється.

 

Відповідальність за збройний напад взяла на себе «Армія визволення Казахстану».

Постає декілька питань.

 

Казахські офіційні ЗМІ стверджують, що озброєні люди це релігійні радикали. 

Однак це не відповідає дійсності оскільки вбиті та арештовані бойовики не були членами релігійних громад. Так бізнесмен Тохтар Тулешов, якого влада Казахстану звинувачує в підготовці державного перевороту, був затриманий в січні цього року за торгівлю наркотиками і фінансування злочинної групи. Діяльність Тулешова доволі цікава. Він був представником Союзу журналістів Росії в Казахстані, до 2011 року займав посаду голови Експертної ради по економічній співпраці Росії, Казахстану і Білорусі, з 2008 року є радником Верховного отамана Союзу козачих громадських об’єднань Казахстану по зміцненню відношень з Росією, з 2009 року - радник і представник Республіканського громадського об’єднання «Русская община» Казахстану.

 

Крім Тулешова, ревного «релігійного» діяча, були затримані бувший зам. генпрокурора Ільяс Бахтибаєв, екс начальник поліції Південно-Казахстанської області генерал-майор Хібратулла Доскалієв, командири військових частин Бекзат Жумін та Кайрат Пернебаєв.

 

Рішучі дії силових структур Казахстану не дали можливості створенню АНР (Актобенськой народної республіки). Хоча на другий день, шостого червня, в Актобе прибув російський спецназ із Оренбургу. На «жаль» прихильники Росії не протримались до їх приїзду. Навіть Рада Федерації Росії не збиралась по питанню введення російських військ в Казахстан. Не встигли і російський спецназ запізнився.

 

Після цього збройного випаду «русского мира» в Казахстані ще більше ствердяться вислови: "Казахстан для казахов" и "русских в гробы, корейцев в рабы".