Історія у фотографіях. Частина 88. (Підготував Величко Лев)

опубліковано 6 вер. 2016 р., 09:22 Степан Гринчишин   [ оновлено 24 вер. 2016 р., 03:23 ]

З архіву Марії Масловської

  

 Хлопці на засланні. Караганда. Самий верхній – Ігор Ковальчук засуджений на 25 років. Напис на звороті світлини: «… Ото рай! Всього два жонаті, тай то одному жінка розвід прислала. Вибирай котрого, а я й посватаю. Я подарував, а Ти (нерозбірливо) викинь. 15 січня 1956рік.»

  

Напис на звороті світлини: «На згадку після звільнення Осипові і Гені від Бондара і Володі. 22.VII. 55р.» Світлина адресована подружжю Осипу і Євгенії Масловським. Осип Масловський був засуджений на 15 років каторжних робіт. Відсидівши 11 років був змушений залишитись на поселенню у Воркуті до кращих часів.

  

Воркута. 1955 рік. Зліва Марія Масловська, час стер з пам’яті прізвище і ім’я мужчини, справа Надія Байда. Марія Масловська відсидівши 5 років і 9 місяців років лагєрєй повернулась додому. На прохання батьків і за особистим бажанням поїхала з подружкою провідати брата у Воркуті.

  

Напис на звороті світлини: «Найдорожчій родині від Гені і Осипа. Воркута. 7.VI. 55р.». Стоїть зліва Надія Байда, справа – Ганна. Сидять: зліва Марія Масловська, посередині – Осип Масловський, справа його дружина – Євгенія Масловська.

 

Воркута. 1955 рік. Крайня зліва Надія Байда. Між чоловіками – Марія Масловська.

  

Напис на звороті світлини: «На вічний спомин нашої зустрічі в далекій холодній Воркуті дарує своє фото п. Марусі М. знакомий друг Володимир Соя. 20.V. 55р.».

  

Воркута.Напис на звороті світлини: «На довгу і незабутню пам'ять дарую (нерозбірливо) Другу Осипу від Василя. Багато років промене, багато змін пройде в житті. Тебе я ніколи незабуду, і незабудь Ти мене. 11.ІV. 55 р.».

  

Напис на звороті світлини: «На добру згадку нашої зустрічі на Воркуті даруємо п. Осипу Від Стефи та Павла. 6.V. 56р.».

  

Напис на звороті світлини: «Дарую свої землячки і другу по нещастю. Нехай це фото нагадує Вам наше знакомство на далекі півночі. І друга сірих днів каземату, Василька. Воркута. 18.V. 55 р.».

  

Напис на звороті світлини: «На спомин п. Марусі від Володимира. Воркута. 9.V. 55 р.».

 

Воркута. 1955 рік. Крайня справа Надія Байда. Між чоловіками – Марія Масловська.